Scink alžírský

Eumeces algeriensis

Výskyt: Maroko, Alžírsko
Velikost: 42 cm
Březost: 6-7 týdnů
Počet vajec: 5-20 ks
Inkubační doba: 7-10 týdnů
Krmivo: Cvrčky, mladé myši
velikost písma:  A A A
31.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6912 zobrazení     0 komentářů

Scink alžírský obývá ve volné přírodě Maroko a Alžírsko. Žije především na skalnatých biotopech a v blízkosti mořského pobřeží a břehů řek, které jsou porostlé keři. Jako synantropní druh žije i v zahradách v blízkosti člověka a v zemědělské krajině.

V dospělosti dorůstá délky těla až 42 centimetrů. Blízce příbuzný je tento druh s Eumeces schneiderii. Scink alžírský se může dožívat až dvaceti let. Tělo má hnědý hřbet s oranžově zbarvenými skvrnami. Oranžové skvrny jsou i na horním pysku. Samečci jsou zbarvení intenzivněji, mají těžší hlavu a silnější kořen ocasu. Na rozdíl od některých jiných scinků tento druh dokáže odvrhnout část ocasu (tomuto jevu se odborně říká autotomie).

Terárium pro jeden pár tohoto druhu scinků by mělo mít rozměry alespoň 150 x 100 x 60 centimetrů. Písčité dno, do kterého se tito scinkové rádi zahrabávají, by mělo být vysoké 8-10 centimetrů. Jeden kout terária udržujeme stále vlhký. Zařízení poskytující scinkům úkryt kompletují kořeny, kusy kůry korkovníku a sestavy z plochých kamenů (pozor na jejich stabilitu, aby nedošlo k poranění zvířete).

Scink alžírský požírá cvrčky, moučné červy, plže a novorozené myši. Občas podáváme trochu sladkého a měkkého ovoce.

Scink alžírskýNázvy ve světě

Anglicky: Algerian Skink, Německy: Berberskink

Foto: http://www.batraciens-reptiles.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.