Gekon druhu Bunopus tuberculatus

Bunopus tuberculatus

Výskyt: Sýrie, Pákistán
Velikost: 11 cm
Krmivo: Cvrčci, sarančata
velikost písma:  A A A
02.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3368 zobrazení     0 komentářů

Gekon druhu Bunopus tuberculatus se ve volné přírodě vyskytuje v Sýrii až Pákistánu. Jedná se o druh gekona, který žije na suchých oblázkových pouštích a polopouštích, a to na stejných místech, jako gekon širokoprstý. Oba druhy se tam vyskytují ve společnosti trnorepů, se kterými sdílejí dokonce i společné úkryty, aniž by se nějak vzájemně omezovali.

Délka těla dosahuje u dospělých jedinců maximálně 11 centimetrů. Popisuje se více poddruhů. Povrch kůže těchto gekonů je celý pokrytý bradavičnatými šupinami.

Pro jeden pár gekona tohoto druhu musíme založit terárium o velikosti alespoň 60 x 40 x 40 centimetrů. V případě chovu každého dalšího exempláře musíme plochu nádrže zvětšit minimálně o 15-20 procent, pokud nám to podmínky dovolí, poskytneme tomuto druhu ještě více prostoru. Dno založíme písčité nebo složené ze směsi zeminy a písku. Na některých místech terária můžeme ponechat i dno z drobných kamínků nebo z podobného materiálu, abychom simulovali prostředí oblázkové pouště.

K úkrytu a k lezení gekonů rozložíme na několika místech větší kameny nebo nainstalujeme stabilní kamenné sestavy. Skalnatý sráz můžeme vybudovat rovněž na zadní stěně terária.

Gekon druhu Bunopus tuberculatus požírá cvrčky a sarančata.

Gekon druhu Bunopus tuberculatusNázvy ve světě

Anglicky: Baiuch Rock Gecko, Německy: Německy

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.