Leguánovec druhu Crotaphytus bicinctores

Crotaphytus bicinctores

Výskyt: Západ USA
Velikost: 35 cm
Počet vajec: 3-8 ks
Inkubace: 80 dnů
Krmivo: Krmný hmyz a jeho larvy
velikost písma:  A A A
03.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3134 zobrazení     0 komentářů

Leguánovec druhu Crotaphytus bicinctores obývá západní část USA. V této zemi obývá pak horké kamenité pouště s kaktusovou vegetací.

V dospělosti dorůstá tento leguánovec délky těla až 35 centimetrů, z toho zhruba 25 centimetrů tvoří ocas. Základní zbarvení těla je šedohnědé. Na těle jsou oranžové až oranžově hnědé příčné pruhy. Krční límec tohoto leguána je, na rozdíl od jiných leguánů s krčním límcem, na hrdle uzavřený. Samečci jsou barevně pestřejší, mají větší femorální póry a velké postanální šupiny.

Pro jeden pár je nutné zřídit terárium o velikosti alespoň 150 x 60 x 90 centimetrů. Dno by měly tvořit jen kameny bez písku. V teráriu musíme vybudovat jednu nebo dvě skalní stěny s několika vodorovnými odpočívadly. Tímto způsobem upravíme přinejmenším zadní stěnu terária, lépe ovšem bude, když obdobně uspořádáme i jednu z bočních stěn. K úkrytu vložíme do terária několik velkých kořenů. Scházet nesmí ani vhodná nádoba s vodou. Rostliny nejsou v teráriu bezpodmínečně nutné, i když je můžeme vysadit jako dekoraci.

Leguánovec druhu Crotaphytus bicinctores požírá sarančata, brouky, mravence, pavouky, housenky zavíječe voskového, cvrčky, mouchy a samozřejmě i jejich larvy.

Leguánovec druhu Crotaphytus bicinctoresNázvy ve světě

Anglicky: Black-collared Lizard

Foto: http://www.southwesternherp.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.