Anolis Garmanův

Anolis garmani

Výskyt: Jamajka, Florida
Velikost: 35 cm
Počet vajec: 1-2 ks, vícekrát ročně
Inkubace: 50-70 dnů
Krmivo: Hmyz a jeho larvy
velikost písma:  A A A
03.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     8902 zobrazení     0 komentářů

Anolis Garmanův obývá ve volné přírodě Jamajku a Floridu.

V dospělosti dorůstá tento druh délky těla až 35 centimetrů, z této délky tvoří třetinu ocas. Tento smaragdově zbarvený druh anolise má na bocích těla větší počet tmavých, příčně orientovaných pruhů. Břicho tohoto anolisa je téměř bílé. Samičky jsou asi o 9 centimetrů menší než samečci. Samečci mají dobře vyvinutý šupinatý hřeben, který probíhá po dorzální straně hřbetu k ocasu. Tento druh má, podobně jako chameleoni, nezávisle na sobě pohyblivé oči.

Pro jeden pár potřebujeme terárium o velikosti alespoň 100 x 60 x 150 centimetrů, přičemž výška terária se muže pohybovat i kolem dvou metrů. Není-li to možné, musíme alespoň umístit terárium velmi vysoko, jeho zadní stěnu obložíme kůrou, po které se budou anolisové dobře pohybovat. K lezení vložíme do nádrže několik větví a také vysázíme větší počet robustních rostlin, které vytvoří dostatečně hustý porost. Anolis Garmanův vyžaduje polostín a vyhýbá se prudkému světlu. Poněvadž obě pohlaví se chovají velmi teritoriálně, je chov ve skupině téměř nemožný.

Anolis Garmanův požírá hmyz a také jeho larvy. Pokud si někteří jedinci zvykli na ovoce, můžeme je jím občas přikrmovat.

Anolis GarmanůvNázvy ve světě

Anglicky: Jamaican Giant Anole

Foto: http://www.fishtanksandponds.co.uk

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.