Bazilišek Hernandezův

Výskyt: Střední Amerika
Velikost: 40 cm
Krmivo: Sarančata, švábi
velikost písma:  A A A
07.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3401 zobrazení     0 komentářů

Bazilišek Hernandezův obývá ve volné přírodě Mexiko, Honduras, Belizy a Guatemalu.

V dospělosti dosahuje maximální délky těla kolem 40 centimetrů. Temeno hlavy baziliška Hernandezova je tmavohnědé, čenich, hrdlo a břicho bělavé. Na tvářích probíhá pod okem linka, zasahující až ke krku, která odděluje tmavou horní část hlavy od světlejší dolní partie s čelistmi. Na okraji přilby jsou jemné, asi 5 milimetrů vysoké zoubky, které se táhnou po celých zádech. Samečci jsou robustnější než samičky a také mají větší přilbu i hrdelní vak. Báze ocasu samečků je silnější.

Pro jeden pár tohoto druhu bazilišků potřebujeme terárium o velikosti alespoň 100 x 60 x 150 centimetrů, se dnem ze směsi písku a zeminy, vysokým asi 10 centimetrů. V teráriu rozmístíme vertikálně orientované větve, silné asi jako lidská paže, k lezení, a hustě vysázíme vhodné rostliny k vytvoření úkrytů a tím pádem k vytvoření bezpečí. Musíme také připravit několik různých teplotních zón a suchou oblast, kde se budou baziliškové rádi zdržovat. Nesmíme zapomenout ani na bazének. Příjem vody regulujeme pravidelným kropením prostoru terária.

Bazilišek Hernandezův sice přijímá potravu sporadicky, zato konzumuje větší kořist. Pokud mu budeme nabízet menší potravu (sarančata, housenky zavíječe voskového, šváby), musíme krmit v kratších intervalech.

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.