Agama bojovná

Japalura splendida chapaensis

Výskyt: Čína, Tibet
Velikost: 35 cm
Počet vajec: 5-7 ks
Inkubace: 60 dnů
Krmivo: Cvrčci, kobylky, holata myší
velikost písma:  A A A
04.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9920 zobrazení     0 komentářů

Agama bojovná je ve volné přírodě rozšířena v Číně, jihovýchodním Tibetu; v těchto zemích se vyskytuje v horských deštných lesích až do výšky 3 000 metrů.

Agama bojovná dorůstá délky těla kolem 35 centimetrů; samečci jsou větší než samičky. Základní zbarvení samečků je hnědé, se dvěma světle zelenými pruhy, které probíhají od krku až po kořen masu. Zbarvení samiček je spíše zelené.

Pro jeden pár si pořídíme terárium o minimální velikosti alespoň 100 x 50 x 100 centimetrů. Vedle několika svisle i horizontálně položených silnějších větví určených k lezení musíme terárium také hustě osázet umělými rostlinami. V teráriu udržujeme absolutní čistotu, letěni je podmínkou chovu v bezinfekčním prostředí. Jinak agamy trpí různými infekčními střevními chorobami. Agama bojovná miluje interiér s malým potůčkem, popřípadě s vodopádem nebo vodotryskem; tato zařízení můžeme zakoupit v obchodech chovatelskými potřebami. Pokud si takový potůček pořídíte, musí mít hloubku pouze několik centimetrů, aby se v něm agamy nemohly utopit
.
Potrava těchto agam je velmi různorodá: tvoří ji larvy zavíječe voskového, cvrčci, středně velké kobylky a různí červi, popřípadě i novorozená holata myši.

Foto: http://www.ezverimex.eu

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.