Želva mississippská

Graptemys pseudogeographica

Výskyt: Jižní Amerika
Velikost: 15-27 cm
Počet vajec: 10-16 ks
Inkubace: 75 dnů
Krmivo: Ryby, žížaly, plži
velikost písma:  A A A
05.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5880 zobrazení     1 komentář

Želva mississippská obývá ve volné přírodě USA, v Mississippi a jejich přítocích - pouze severně od Missouri.

Tento druh želvy dorůstá v dospělosti velikosti krunýře 15-27 centimetrů. Samečci bývají vždy o něco menší než samičky. Jejich ocas je také oproti samičkám delší a ústí kloaky posazené daleko od krunýře. Hlava je užší než u samiček.

Pro jeden pár potřebujeme nádrž velkou asi 100 x 80 x 80 centimetrů. Výška hladiny by měla odpovídat přibližně délce krunýře. Místo ke slunění, je vyrobené z korku nebo ze dřeva, umístíme pod bodovým zářičem. Aby se želva mississippská cítila spokojeně, musíme hlídat zejména kvalitu vody. Nádrž proto opatříme výkonným externím filtrem, který zajistí jen nepatrný pohyb vody. K vyvolání zimního spánku musíme teplotu prostředí od podzimu postupně snižovat (každý měsíc o několik stupňů). Po 2-3 měsících klidu, při teplotě 4-12 °C, začneme teplotu postupně zvyšovat na původní úroveň.

Potrava pro tuto želvu může být velmi rozmanitá. Tvoří ji většinou sladkovodní ryby, vodní plži, žížaly a červi různých druhů, mlži (například zaděnky), cvrčci, ale nabídnout můžeme i rostlinnou složku, například čerstvý salát. Komerční potravu pokud možno těmto želvám vůbec nepodáváme!

Želva mississippskáNázvy ve světě

Anglicky: False Map Turtle, Německy: Falsche Landkartenschildkröte

Foto: http://www.menandpets.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

08.07.2015, 11:51
Myslíte