Kuňka východní je rozšířena od severovýchodní Číny až po Koreu; sporadicky na východní Sibiři. V této domovině obývá kuňka stojaté a pomalu tekoucí vody a žije i na mokrých loukách.
V dospělosti dosahuje tento druh délky těla 4-6 centimetrů. Nápadné je její svítivě zelené zbarvení hřbetní strany těla, s nepravidelnými černými skvrnami. Břišní strana je zbarvená ohnivě červeně až oranžově žlutě, s tmavým mramorováním. Menší samečci mají v období rozmnožování na vnitřní straně předních končetin vyvinuté pářicí hrboly.
Pro dva až tři dospělé exempláře kuňky východní potřebujeme terárium o rozměrech 80 x 40 x 40 centimetrů. Břeh vodní nádrže musí být plochý a pozvolna přecházet v souš. Tyto kuňky vyžadují v chovných teráriích i bažinatou zónu, jejíž podklad tvoří především písek a směs rašeliny a mechu. K úkrytu jim poslouží různé rostliny a rovněž větve. Terárium zpravidla nemusíme vyhřívat, zato vodní prostředí je třeba dobře filtrovat. Poněvadž kuňky se s oblibou vystavují slunečnímu svitu, doporučujeme do terária umístit také bodový infrazářič, který jim slunko nahradí. Terárium osvětlujeme denně, a to po dobu 10 nebo 12 hodin.
Kuňka východní s oblibou požírá cvrčky, plzáky, žížaly a také mouchy.
Komentáře ke zvířeti
Nepřihlášený uživatel
sovětskeho,svazu,sám,josef,visiaronovč,gugašvily
stalin,si,nanich,pochutnaval,jeho,kuchaři,mu,připravovali
žabi,stehýnka,a,červene,víno,ktomu,rád,měl
Nepřihlášený uživatel