Parosnička srdíčková

Dyscophus guineti

Výskyt: Madagaskar
Velikost: 12 cm
Krmivo: Kobylky, cvrčci, žížaly
velikost písma:  A A A
05.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6632 zobrazení     1 komentář

Parosnička srdíčková je nejvíce rozšířena v jižní části Madagaskaru.

Velikosti těla dosahuje parosnička až 12 centimetrů. Zbarvení kolísá mezi oranžově červenou až žlutooranžovou. Parosničky patří k několika málo druhům žab, které mají ústa opatřena zuby. Tělo je zavalité, hlava široká, s velmi krátkým čenichem. Prsty zadních končetin jsou propojené plovací blánou a na nášlapných ploškách opatřené hrabavými mozoly. Samečci jsou menší než samičky.

V nebezpečí se parosničky nadouvají, čímž odrazují své nepřátele. Sekret, vylučovaný kožními žlázami, může být vystřikován do vzdálenosti několika centimetrů.

Pro jeden pár těchto velmi družných parosniček potřebujeme terárium o velikosti minimálně 80 x 50 x 50 centimetrů. Buď do terária umístíme velkou nádobu s vodou, nebo si pořídíme akvaterárium, v němž bude jedna část vyhrazena vodnímu prostředí, poněvadž parosničky se přes den zahrabávají, je třeba v suché části terária navršit zeminu alespoň do výšky 12-17 centimetrů. Pro vybudování úkrytů použijeme různé kořeny nebo kůru z korkovníku.

Jako potrava slouží pro parosničku srdíčkovou kobylky, cvrčci, žížaly, různí plži a novorozené myši a další drobní živočichové.

Parosnička srdíčkováNázvy ve světě

Anglicky: False Tomato Frog, Německy: Südlicher Tomatenfrosch, Polsky: Żaba pomidorowa

Foto: http://www.redbubble.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

25.09.2016, 14:41
je jedovatá???