Rosnička bělopruhá

Hyla cinerea

Výskyt: Texas
Velikost: 6,3 cm
Počet vajíček: 400 ks
Inkubace: 5 dnů
Přeměna pulce v žábu: 14 dnů
Krmivo: Cvrčci, mouchy
velikost písma:  A A A
05.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     8277 zobrazení     0 komentářů

Rosnička bělopruhá je rozšířena na jihovýchodě USA až po jižní Texas. Obývá stromové patro nebo hustou vegetaci ve vlhkých lesích.

V dospělosti dorůstá velikosti až 6,3 centimetrů. V současné době se ve vědecké literatuře popisují tři poddruhy. Tělo této rosničky je žlutozelené až tmavohnědé, po stranách vždy s bělavou linií, která začíná na hlavě a končí v oblasti zadních končetin. Zbarvení rosničky bělopruhé je závislé na její momentální náladě a teplotě okolí. Samečci bývají menší a štíhlejší a na hrdle mají, na rozdíl od samic, tmavý, do záhybů složený rezonanční vak. Tak jako všechny druhy rosniček má i tento druh konečky prstů rozšířené v přísavné terčíky, které umožňují šplhání po různých předmětech.

Pro chov jednoho páru tohoto druhu potřebujeme terárium o velikosti alespoň 70 x 60 x 100 centimetrů. Dno je složené z listí, zeminy, písku a mechu. Důležité je výkonné větrání a osázení chovného terária bujnou vegetací, která bude dosahovat až ke stropu terária. Do terária vložíme i několik větví a vytvoříme úkryty z kůry korkovníku. Součástí výbavy musí být také velká mělká nádoba s vodou, kterou budou žáby rády navštěvovat.

Rosnička bělopruhá požírá cvrčky, mouchy a občas housenky zavíječe voskového.

Rosnička bělopruháNázvy ve světě

Anglicky: American Green Tree Frog

Foto: http://community.naturebreak.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.