Kachna pekingská

Původ: USA
Hmotnost: 3-3,5 kg
Roční snáška: 170 ks
Krmivo: Obiloviny, zelené krmení, živočišná složka
velikost písma:  A A A
18.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     15170 zobrazení     0 komentářů

Kachna pekingská je plemeno šlechtěné od 70. let 19. století ve Spojených státech amerických z původních čínských kachen křížením s kachnami elsberskými. Dnes je nejrozšířenějším a hospodářsky nejvýznamnějším plemenen kachen na světě. Vyniká raností, rychlým růstem, velmi dobrou zmasilostí a mimořádně dobrým využitím krmiv. Je vhodné i pro chov ve velkých hejnech. Tyto kachny bohužel nemají zachován pud sezení na vejcích a vodění kachňat.

Jde o kachny velkého tělesného rámce s dlouhým, lehce zvednutým a velmi dobře zmasilým trupem s poněkud spuštěným břichem. Jejich hlava je delší s nepatrně klenutým čelem, plnými lícemi a delším často lžícovitým žlutým až oranžově žlutým zobákem. Krk má kachna pekingská jen lehce zahnutý, ocas vodorovně nesený a běháky jemnější, středně dlouhé sytě oranžové.

Hmotnost se pohybuje u dospělého kačera kolem 3,5 kilogramu a u kachny tohoto plemene kolem 3 kilogramů. U starších zvířat je i o něco vyšší.

Tyto kachny se chovají pouze v bílém zbarvení.

Kachny pekingské americké se staly součástí všech velkochovů na světě, takže pokud si dnes koupíte mraženou kachnu v obchodě, vězte, že jde právě o americkou pekingskou nebo její vylepšenou variantu.

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.