Aktuálně: 5 596 inzerátů168 318 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Ultrazvukový odpuzovač klíšťat

Jimmylionop (neregistrovaný) 27.05.2023, 20:04:17 xxx.xxx.55.83

klistat-a-blech-bezovy/ Přemýšlím, že bych to pořídila Bambuli, má sice od zimy Bravecto, ale posledně na chalupě prošla hnízdem a bylo to peklo . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

zvedavec
zvedavec (218 příspěvků) 29.05.2023, 08:56:12 xxx.xxx.183.76

Človek utrazvuk nepočuje (aj keď ktovie, či napriek tomu, že ho nepočujeme, nemôže mať na naše telo vplyv), ale je množstvo zvierat, ktoré ho počujú. Napr. aj pes. Možno odplašovač odplaší hmyz, ale bude pôsobiť aj na iné živočíchy, a nakoniec si to "vyžerie" aj človek, ktorý takýto odplašovač, nainštaloval, pretože bude mať nepokojné, agresívnejšie  zvieratá okolo seba, ktoré budú trpieť, lebo tak ako blchy, kliešte,..., ujsť nebudú môcť .

Ja by som skúsila radšej inú ochranu.

Anonymní (neregistrovaný) 29.05.2023, 09:07:44 xxx.xxx.250.42

Celé je to u psů takhle (Bambule):

Máte někdo zkušenost s tímhle? https://www.spokojenypes.cz/tickless-pet-ultrazvukovy-odpuzovac-klistat-a-blech-bezovy/ Přemýšlím, že bych to pořídila Bambuli, má sice od zimy Bravecto, ale posledně na chalupě prošla hnízdem a bylo to peklo.

Bylo by dobré napsat od koho příspěvek je. To že lidi nad pořízením přemýšlí je normálka, ale taky myslím, že když to škodí klíšťatům, tak to bude škodit i ostatním zvířatům. Jak působí ultrazvuk na mozek?

hmn
hmn (955 příspěvků) 29.05.2023, 09:56:27 xxx.xxx.49.135
PumaCZ:

Kam zmizely vsechny ostatni prispevky?? surprise 

edit: Omlouvam se, ted koukam, ze tento (na drubezi) je identicky s tim na psech


taky koukám

toto vlákno mělo kapku jiný název

změna mne zmátla

kometa
kometa (3981 příspěvků) 29.05.2023, 10:09:28 xxx.xxx.224.101
zvedavec:

Človek utrazvuk nepočuje (aj keď ktovie, či napriek tomu, že ho nepočujeme, nemôže mať na naše telo vplyv), ale je množstvo zvierat, ktoré ho počujú. Napr. aj pes. Možno odplašovač odplaší hmyz, ale bude pôsobiť aj na iné živočíchy, a nakoniec si to "vyžerie" aj človek, ktorý takýto odplašovač, nainštaloval, pretože bude mať nepokojné, agresívnejšie  zvieratá okolo seba, ktoré budú trpieť, lebo tak ako blchy, kliešte,..., ujsť nebudú môcť .

Ja by som skúsila radšej inú ochranu.


Samozřejmě, že má vliv. Používá se třeba k rozbíjení močových nebo žlučových kamíků.

kometa
kometa (3981 příspěvků) 29.05.2023, 10:09:48 xxx.xxx.224.101
kometa:
zvedavec:

Človek utrazvuk nepočuje (aj keď ktovie, či napriek tomu, že ho nepočujeme, nemôže mať na naše telo vplyv), ale je množstvo zvierat, ktoré ho počujú. Napr. aj pes. Možno odplašovač odplaší hmyz, ale bude pôsobiť aj na iné živočíchy, a nakoniec si to "vyžerie" aj človek, ktorý takýto odplašovač, nainštaloval, pretože bude mať nepokojné, agresívnejšie  zvieratá okolo seba, ktoré budú trpieť, lebo tak ako blchy, kliešte,..., ujsť nebudú môcť .

Ja by som skúsila radšej inú ochranu.

list
list (547 příspěvků) 29.05.2023, 14:51:15 xxx.xxx.254.108
kometa:
zvedavec:

Človek utrazvuk nepočuje (aj keď ktovie, či napriek tomu, že ho nepočujeme, nemôže mať na naše telo vplyv), ale je množstvo zvierat, ktoré ho počujú. Napr. aj pes. Možno odplašovač odplaší hmyz, ale bude pôsobiť aj na iné živočíchy, a nakoniec si to "vyžerie" aj človek, ktorý takýto odplašovač, nainštaloval, pretože bude mať nepokojné, agresívnejšie  zvieratá okolo seba, ktoré budú trpieť, lebo tak ako blchy, kliešte,..., ujsť nebudú môcť .

Ja by som skúsila radšej inú ochranu.

JardaPecival
JardaPecival (313 příspěvků) 30.05.2023, 09:19:19 xxx.xxx.37.169

Nejlepší jako odpuzovač klíšťat je pít pivo. Čim víc piva, tím líp. Já to praktikuju celej život a nevim co je klíště. Bohužel to má i vedlejší účinky, že pak člověku třeba nedojde, že dvouhlavá můra bez pat může bejt vlastně oddávající se páreček štětconošců vořechovejch 😄

Odberryho
Odberryho (158 příspěvků) 30.05.2023, 12:00:59 xxx.xxx.161.34
Odpuzovač jsme zkoušeli a totálně bez efektu. Cpát do našeho retrívra pivovarské kvasnice mělo efekt pouze na zvýšení apetitu (což jsem do té doby netušila, že to jde ještě víc) a klíšťata z něj padala nacucaná i po aplikaci spot-onu. Obojek jsme ani nezkoušeli, je to asistenční canisterapeutický pes, takže nakonec je na Credeliu, kterému jsem se tak dlouho bránila. Má se dávat po 4 týdnech, z loňska vyzkoušeno, že účinek drží v našem případě i při prodloužení na 8 týdnů. Jé a teď koukám, že jsem v sekci drůbeže, takže příspěvek úplně mimo mísu. :-) Budu se muset více hlídat :-)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.