Pudl

Caniche

Oficiální zkratka v ČR: PPP
Délka života: 18 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 207
Využití: společník
velikost písma:  A A A
04.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4594 zobrazení     1 komentář

Pudl se odvozuje od původních vodních psů, rozšířených po celém pobřeží západní Evropy, kde byli využíváni jako lovečtí psi pro lov vodního ptactva. Zde je třeba hledat původ kadeřavé srsti pudlů.

Pudl je využíván jako společenský a doprovodný pes. Velké plemeno pudla je využitelné i jako záchranný nebo stopařský pes a osvědčil se i jako pes vhodný pro lidi postižené slepotou.

Čím menší je plemeno, tím je živější. Pudl je veselý a přístupný pes, který je úzce poután ke svému majiteli. Je velmi inteligentní a dá se snadno motivovat. Je také ostražitý, ale nikdy není agresivní. Ve styku s cizími psy se chová poměrně snesitelně. Cizí lidé jsou tomuto plemeno téměř lhostejní. U velkých plemen pudlů se projevuje celkem výrazně jejich lovecký pud.

Střih výstavních pudlů přátele psů spíše děsí, neboť péče o srst vyžaduje mnoho času a je finančně nákladná. Jinak krátká a čistě upravená srst pudla má tu přednost, že nelíná. Pudl se snadno vychovává a je velmi pracovitý. Protože je Pudl i velmi přizpůsobivý může být využíván k mnoha různým úkonům, při kterých spolupracuje nejraději se svým majitelem. Není to pes vhodný pro pohodlné lidi. Čím je toto plemeno větší, tím je samozřejmě ve vztahu k pohybu a k zaměstnání náročnější.

PudlNázvy ve světě

Anglicky: Caniche

Foto: http://fr.wikipedia.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

24.03.2016, 15:47
Dobrý den,chci se zeptát to jsou pejsci na prodej? A chci se ještě zeptát na trpaslíčího pudla jestlí je na prodej. Na té stránce jsem po prvé tak neznám ten stáv informácí. Děkují za odpověď Vrzalová.