Bišonek

Bichon á poil Frisé

Oficiální zkratka v ČR: BF
Výška v kohoutku: 25-30 cm
Délka života: 14-15 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 215
Využití: společník, pro seniory
velikost písma:  A A A
04.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9212 zobrazení     0 komentářů

Bišonek byl známý už ve středověku. Je to malý, pudlům podobný pes, který byl oblíbený zejména na španělském dvoře a u francouzské šlechty. Kdysi byl hojný i na ostrově Tenerife (odtud pochází také jeho další jméno, které je tenerifský pes). Dnes se Bišonek využívá především jako společenský pes.

Bišonek je živý a bystrý psík, který je ochotný ke každé spolupráci. Je velmi šarmantní a od svého chovatele vyžaduje laskavé zacházení. Svým milým chování si dokáže svého majitele otočit kolem prstu. Je to sebevědomý pes, k jehož vlastnostem patří také ostražitost, i když vytrvale neštěká. Je příchylný a sociálně snášenlivý, a to nejen ve vztahu k lidem, ale i ke zvířatům.

Bišonek je velice přizpůsobivý pes, který je spokojený jak v městském, tak ve venkovském prostředí, kde vyvíjí různé aktivity, například jako průvodce jezdců na koních. Je vytrvalý a robustní, ochotný k dlouhým procházkám, i když je nevyžaduje. Je hravý a prožívá radostné chvíle i v malém bytě. Jeho prioritou je soužití s člověkem. Bišonek vyžaduje od svého majitele péči; jeho kudrnatá srst musí být pravidelně tvarována a krácena stříháním. Pokud mu srst dostatečně zkrátíme, je péče v domácím prostředí mnohem snadnější.

BišonekNázvy ve světě

Anglicky: Bichon Frise

Foto: http://wamiz.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.