Tato vskutku obojživelná vydra je dokonale přizpůsobena k potápění a plavání. Pod vodou vydra severoamerická dobře vidí, protáhlé a pružné tělo pohánějí oploutvené tlapky a zploštělý ocas kormidluje. Má hnědošedou, červenou nebo černou srst, svrchu sametovou, zespodu stříbřitě nebo šedohnědou a na krku světlejší.
Vydra severoamerická dosahuje délky těla 66 centimetrů až 1,1 metru, délka ocasu je 32-46 centimetrů, hmotnost se u dospělých jedinců pohybuje v rozmezí 5-13 kilogramů.
Domovinou tohoto druhu je Kanada a USA; kde obývá především řeky, potoky, jezera a pobřežní bažiny. Pravděpodobně je jedna z nejhojnějších vyder na světě.
Vydra severoamerická náleží do čeledi lasicovití. Mezi lasicovité patří malé až středně velké druhy šelem. Rozšíření jsou na celém světě kromě Austrálie a Madagaskaru. V naší republice se původně vyskytovalo devět druhů, norek evropský však byl vyhuben. Na některých lokalitách v Čechách a jižní Moravě lze nalézt zdivočelé populace norků amerických uniklé z farem kožešinových zvířat. Lasicovití se vyznačují protáhlým štíhlým tělem, mají kratší nohy, našlapují na celou plochu (ploskochodci) nebo na polovinu chodidla (poloploskochodci).
Komentáře ke zvířeti