Modena

Plemenná skupina: Holubi slepičky
Tělesný rámec: Střední
Hmotnost: 600 g
velikost písma:  A A A
10.06.2014     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5388 zobrazení     0 komentářů

Jako u modenky bylo i kolem tohoto plemene v posledních 20 letech, zejména v České republice, nejasno. Obě plemena mají mnoho společného, ale modena, někdy též nazývaný anglický modena, je plemenem značně mladším. Ve střední Evropě se objevil až počátkem 70. let minulého století a byl sem dovezen z USA.

Tělesnými tvary připomíná modena malého kinga. Je to středně velký, asi 600 g těžký a ze všech stran dokonale zakulacený holub. Má krátké a široké tělo, téměř kolmo nesený ocas a nohy rostlé značně od sebe. Poměr jeho výšky k délce je přibližně 9 : 7, přičemž z celkové výšky holuba připadají na hlavu s krkem 3, na tělo (trup) 4 a na nohy 2 díly.

Pokud jde o barevné a kresebné rázy modeny, do určité míry platí totéž, co bylo řečeno o modence. Podle zbarvení opeření lze modeny rozdělit na celobarevné (schietti) a modeny s pštrosí (gazzi) kresbou. Počet barevných rázů však není tak velký jako u modenky, protože u modeny se nevyskytují základní barevné řady.

Modena je živý, temperamentní holub, vhodný jak pro volný, tak voliérový chov. Na jeho ustájení nejsou kladeny zvláštní požadavky.

ModenaNázvy ve světě

Anglicky: Modena, Německy: Modena, Francouzsky: Modene Anglais

Foto: http://ksz.agrobiologie.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.