Antverpští vousáči

Původ: Francie
Hmotnost: 0,5-0,8 kg dle pohlaví
Roční snáška: 80 ks
Inkubační doba: 21 dnů
Zkratka plemene: AV
velikost písma:  A A A
16.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     4738 zobrazení     0 komentářů

Antverpští vousáči jsou původním zakrslým plemenem slepic. Je to jedno z nejatraktivnějších okrasných a výstavních plemen. Antverpský vousáč je temperamentní, shánlivá, vyniká velmi dobrým opeřováním. Barva kůže je u tohoto plemene bílá. Snáška se pohybuje u antverpských vousáčů kolem 80 kusů vajec ročně. Skořápka je bílá až krémová, minimální hmotnost násadových vajec je 25 gramů. Průměr kroužků u kohoutů je 11 mm, u slepic 9 mm.

Slepice: jsou zakrslého typu, velmi malého tělesného rámce, s krátkým, zavalitým, dokonale zaobleným, vysoko neseným trupem, s růžicovým hřebenem, s vousem, s bohatým odstávajícím krčním závěsem, s výše neseným ocasem a se spuštěnými křídly.

V dospělosti dosahuje kohout hmotnosti 0,6-0,8 kilogramu, slepice dorůstá do 0,5-0,7 kilogramu.

Hlava u těchto slepic je poměrně velká, široká a dobře zakulacená. Zobák je krátký, zahnutý a jeho barva je podle zbarvení peří. Hřeben je růžicový, v základě široký, uprostřed vyšší, při pohledu z boku tvoří oblouk, při pohledu shora klín, jemně perlený, trn sleduje linii týlu. Trup má antverpský vousáč malý, krátký, široký a velmi zavalitý, vysoko zvednutý. Křídla má velmi spuštěná k zemi, od trupu poněkud odstávající.

Antverpští vousáčiNázvy ve světě

Anglicky: Barbue d Anvers, Německy: Antwerpener Bartzwerge, Francouzsky: Barbu d Anvers, Slovensky: Antverpčanky

Foto: http://ksz.agrobiologie.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.