Bantamky

Původ: Anglie, Německo
Hmotnost: 0,4-0,7 kg dle pohlaví
Roční snáška: 60-90 ks
Inkubační doba: 21 dnů
Zkratka: BN
velikost písma:  A A A
16.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     7107 zobrazení     2 komentáře

Bantamky jsou původní zakrslé plemeno, prošlechtěné zejména v Anglii a Německu. Bantamka patří k nejatraktivnějším okrasným plemenům. Toto plemeno se vyznačuje živým temperamentem. Barva kůže je bílá. Roční snáška se pohybuje kolem 60-90 vajec s bílou skořápkou, minimální hmotnost násadových vajec je 25 gramů.

V dospělosti dorůstají kohouti bantamek hmotnosti 0,5-0,7 kg, slepice dosahují 0,4-0,6 kilogramů. Slepice mají hmotnost 0,4-0,6 kilogramů. Průměr kroužku u kohoutů je 11 milimetrů, u slepic 9 milimetrů.

Bantamky jsou slepice zakrslého typu, malého tělesného rámce, s kratším, širokým, zakulaceným trupem, s bohatým ocasem, svěšenými křídly, s růžicovým hřebenem a s velkými bílými ušnicemi. Postoj mají spíše nižší.

Hlavu mají bantamky menší a dobře klenutou, také poměrně širokou. V hlavě jsou usazeny výrazné větší oči, jejich barva je v závislosti na zbarvení peří. Křídla tohoto plemene jsou středně dlouhá, široká. Ocas je dlouhý, široký, nasazený pod úhlem asi 55 °. Běháky mají bantamky nepříliš dlouhé, zbarvené v závislosti na peří. Krk mají tyto slepice krátký, široký, v horní části zřetelně vzad prohnutý, s bohatým krčním závěsem zasahujícím daleko na záda.

BantamkyNázvy ve světě

Anglicky: Rosecomb Bantam, Německy: Bantam, Francouzsky: Java, Slovensky: Bantamky

Foto: www.chov-slepic.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

11.05.2021, 21:01
betmanky,jest,to,slepice
černa,ktera,jest,vyšlechtěna
v,aglii,a,německu,maso,těch,slepic
černejch,se,využiva,v,pohostinstvi
02.06.2016, 22:12
dobrý den rád bych koupil bantamky neprodá nikdo? kuřatka dospělě i násadovky děkuji s pozdravem hajek