Sibiřský husky

Siberian Husky

Oficiální zkratka v ČR: SH
Výška v kohoutku: 50,5-60 cm
Hmotnost: 15,5-28 kg
Délka života: 13 let
FCI: V. - Špicové a primitivní typy
Číslo standartu: 270
Využití: společník
velikost písma:  A A A
11.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     8424 zobrazení     2 komentáře

Původem je Sibiřský husky lovecký, pastevecký a saňový pes původních obyvatel Sibiře. Na Aljašce, kam jej s sebou přivezli ruští obchodníci s kožešinami, se brzy uplatnil jako rychlý pes v saňových závodech.

Využíván je dnes Sibiřský husky jako saňový pes. Toto plemeno má přátelský charakter, je to umírněný, sociálně únosný, pozorný a kontaktní pes. Není to strážný ani ochranný pes. Sibiřský husky je velmi temperamentní, pracovitý, učenlivý, ale neosobně se chovající pes, samostatný a svobodymilovný.

Sibiřský husky je sportovní pes, vyžaduje od svého pána intenzivní zaměstnání a pohyb ve vozovém spřežení. Miluje pohyb ve volné přírodě, a není proto vhodný pro pohodlné lidi. Je vysoce inteligentní a učenlivý, ale potřebuje od svého pána důslednou výchovu. Nepodřizuje se, ale není agresivní ani zcela dominantní. Jeho výchova by měla probíhat pouze v oploceném prostředí. Volný pohyb sibiřského huskyho, který má geneticky fixované sklony vycházet samostatně na lov, není vůbec možný. I když je povahově milý, není vhodný do rodinného prostředí. Je to typický pes pro venkovní prostředí s dostatkem pohybu (tzv. outdoor dog). Srst nevyžaduje velkou péči. Silně srst tohoto plemene líná.

Sibiřský huskyNázvy ve světě

Anglicky: Siberian Husky

Foto: http://www.hdwpapers.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

09.09.2016, 07:31
Super pes
01.07.2015, 15:19
Zdrávím scháníte krásné štěnátko huskyzkiho kdyby ano ozvě te se