Pipa americká

Pipa americana

Výskyt: Jižní Amerika
Velikost: 13 cm
Hmotnost: Kolem 500 g samice
Vývoj žabek: 77-136 dnů
Krmivo: Rybky, larvy komárů
velikost písma:  A A A
05.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     8485 zobrazení     0 komentářů

Pipa americká je rozšířena v severní části Jižní Ameriky až po Bolívii. Pipa americká žije po celý rok ve vodě.

Tento druh dosahuje v dospělosti velikosti 13 (až 20) centimetrů. Tělo je extrémně oploštělé a má trojúhelníkovitý tvar. Drobné oči jsou bez víček. Samečci jsou asi o jeden centimetr menší než samičky. Pipa americká se vyznačuje zvláštní péčí o potomstvo. Oplozená vajíčka se vyvíjejí na hřbetě samičky ve zvláštních kožních komůrkách k tomu určených, ze kterých metamorfovaná mláďata vylézají až po více než 100 dnech vývoje.

Pro dva exempláře pipy americké musíme mít akvárium o obsahu alespoň 200-300 litrů (čím víc, tím samozřejmě lépe). Pipy jsou při opatřování potravy velmi živé, proto potřebují hodně prostoru. Rády prohrabávají dno, proto na dno položíme písek nebo čistý štěrk. Pokud máme v plánu do nádrže vysadit rostliny, pak volíme jen velmi robustní a odolné druhy, které pipy nedokážou zpravidla vytrhnout. Vhodnou alternativou jsou plovoucí rostliny. Pohodu pip zvyšují v akváriu různé úkryty, vytvořené z kořenů a kamenů.

Pipa americká je velmi náročná, co se potravy týče. Přijímá pouze menší ryby a larvy komárů. Spokojí se i se speciálními rozpustnými krmnými tabletami.

Pipa americkáNázvy ve světě

Anglicky: Suriname Toad

Foto: http://horosh.livejournal.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.