Drápatečka Boettgerova

Hymenochirus boettgeri

Výskyt: Afrika
Velikost: 3-4 cm
Počet vajíček: 100-200 ks
Inkubace: 4 dny
Přeměna pulce v žábu: 5-8 týdnů
Krmivo: Perloočky, žábronožky
velikost písma:  A A A
05.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9037 zobrazení     0 komentářů

Drápatečka Boettgerova je ve volné přírodě rozšířena v Africe. Zde žije stále ve vodě a k hladině vyplouvá, jen aby se nadechla.

V dospělosti dorůstá tento druh velikosti tři nebo čtyři centimetry. Popisují se čtyři samostatné druhy. Samičky jsou větší a zavalitější a mají i delší redukovanou ocasní část páteře.

Pro jeden pár tohoto druhu drápatečky potřebujeme akvárium o obsahu alespoň 25 litrů (což odpovídá délce 40 centimetrů); pro více než tři exempláře musíme mít nádrž o obsahu 54 litrů (délka 60 centimetrů) a větší. Nezbytné je zakrytí akvaterária. Dno by mělo být částečné měkké, nejlépe ze směsi písku a štěrku. Na některých místech musí být hustý porost rostlin, mezi které se drápatečky ukrývají. Do nádrže musíme iniciovat i regulovatelné topení a výkonný filtr. Každý den je třeba vyměňovat 20-30 procent z celkového objemu vody.

Drápatečka Boettgerova konzumuje mražené a živé krmivo; perloočky, žábronožky rodu Artemia, nitěnky rodu Tubifex, larvy rodu Corethra a Culex, pelety pro sumce, pouze mražené larvy pakomárů rodu Chironomus (jinak hrozí endolymfatický hydrops, tzv. balonová nemoc“ = ochrnutí lymfatických srdíček, které se projevuje nafouknutím celého: organismu).

Drápatečka BoettgerovaNázvy ve světě

Anglicky: African Dwarf Frog

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.