Pralesnička strašná

Phyllobates terribilis

Výskyt: Kolumbie
Velikost: 4,5-5 cm
Počet vajíček: 8-18 ks
Inkubace: 11-12 dnů
Přeměna pulce v žábu: 8-10 týdnů
Krmivo: Svinky, octomilky
velikost písma:  A A A
05.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9983 zobrazení     1 komentář

Pralesnička strašná je rozšířena v Kolumbii.

Dorůstá velikosti kolem 4,5-5 centimetrů. Charakteristické je zlatožluté základní zbarvení těla. Samečci jsou vždy menší než samičky.

Pro jeden pár pralesničky strašné založíme terárium o minimální velikosti alespoň 50 x 50 x 50 centimetrů. Dno složené ze směsi písku nebo keramzitu převrstvíme nejlépe rašelinou. Tato pralesnička vyžaduje i malý vodopád, potůček nebo tůňku s vodotryskem. Alternativou je kvalitní dešťové zařízení. Pokud založíme v teráriu potůček, obložíme jeho břehy kameny. Terárium rozdělíme pomocí rašelinových briket do různých obytných etáží. K osázení použijeme např. bromélie, orchideje, lišejníky a také fíkus malolistý (vědecky Ficus benjamina). Rostliny vysadíme i kolem stěn terária. Pralesnička strašná využívá rostliny v teráriu především k lezení, ale také k odpočinku a úkrytu, ve kterém se cítí chované zvíře bezpečně. Ve volné přírodě souvisí produkce jedovatého kožního sekretu s přijímanou potravou. V zajetí, při příjmu náhradní potravy, se však jedovatost kožního sekretu vytrácí.

Pralesnička strašná požírá svinky, octomilky; tyto žáby jsou velmi žravé a mají sklon k obezitě, podle toho by také měli být krmeny.

Pralesnička strašnáNázvy ve světě

Anglicky: Golden Poison Frog, Německy: Goldenerpfeilgiftfrosch, Slovensky: Pralesnička zlatá

Foto: http://www.flickriver.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

06.02.2017, 18:47
:-D