Aktuálně: 4 352 inzerátů189 396 diskuzních příspěvků17 956 uživatelů

Po Brně běhala kráva skotského náhorního skotu, odchytli ji policisté

Po Brně běhala kráva skotského náhorního skotu, odchytli ji policisté
Ing. Zbyněk Pokorný 29.11.2014, 20:28
1 361 2 minuty čtení

Nečekaně rozsáhlé manévry spustil ve čtvrtek odpoledne zdánlivě nevinný telefonát o teleti potulujícím se městskou částí Královo Pole v Brně. Na odchyt přežvýkavce se vypravila hlídka policistů, která zvíře našla na louce u frekventované výpadovky na Svitavy.

Strážníci po přiblížení s údivem zjistili, že nejde o mládě klasické krávy. Ukázalo se, že od soukromého chovatele uprchlo tele velmi odolného plemene skotského náhorního skotu. Původně si strážníci mysleli, že jde o bizona.

Vyděšené zvíře několik desítek minut odolávalo pokusům o polapení, vytrvale před nimi utíkalo, přičemž nebralo ohled na auta nebo tramvaje.

„Policisté měli ve voze lano na záchranu tonoucího, které jim posloužilo jako improvizovaná oprátka. Zvíře si ale nasazení oprátky nenechalo líbit, výhrůžně hrabalo nohou a dokonce se rozběhlo proti zasahujícímu policistovi. Policisté nechtěli riskovat možný střet s dalšími lidmi a zvíře znehybnili pomocí taseru,“ řekl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Policisté pak zvířeti nasadili oprátku a počkali na příjezd veterináře, který tele odborně svázal lany.

„Ten konstatoval, že samice skotského náhorního skotu neutrpěla zranění, a mohla být předána majitelce,” dodal policejní mluvčí.

Majitelka bude muset zřejmě její útěk vysvětlovat ještě před přestupkovou komisí.

Podělte se s námi o názor na tento článek →

Ing. Zbyněk Pokorný

Agronom a chovatel

Autorem od: 28.02.2013

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu a zároveň chovám exotické ptactvo: 2,2 aratinga jendaj, 2,2 aratinga škraboškový, 1,1 amazoňan žlutolící, 1,1 amazoňan běločelý, 1,1 papoušek senegalský, 1,1 alexandr rudohlavý, 2,2 holoubek diamantový a také 6 ks suchozemských želv ostruhatých (Geochelone sulcata) - 3. největší suchozemská želva na světě.

Podobné články

Může vás také zajímat