Dřevěná dekorace do akvaria

neregistrovaný Petr neregistrovaný

Dobrý den. Prosím poraďte jak a z čeho vyrobit dřevěnou dekoraci do akvária.

Děkuji.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

No, nevím, proč ta "dekorace" musí být dřevěná ? Snad by ji bylo možné upravit  z přírodně odloupnutého kusu dubového nebo bukového dřeva, které byste asi 1/2 hodiny vyvařil ve vodě v zavářecím hrnci a pak nechal vychladnout a pak položil do akvária. (Přírodní dřevo by nesmělo být jedovaté: např. tis je jedovatý !!! )

Ale domnívám se, že  lepší by byla dekorace keramická, která jako dřevo vypadá, např. keramický pařízek s otvorem a skrýší. Ale i tu keramickou dekoraci raději napřed vyvařte.

neregistrovaný kajik neregistrovaný

dle meho jsou nejhezci akvaria jen s prirodnim materialem. Napr. dreveny koren  a pod. se da sehnat v kazdem zverimexu nebo na kazde burze . 

neregistrovaný Petra neregistrovaný

Dobrý den.

Založili jsme si nové akvárko 180l. Zakoupila jsem dekorace a  kořen cca 0,5 cm vysoký a 30 cm široký (pařez). 1hodnu ho vyřovala ve slané vodě...dle instrukci z obchodu. Kořen už dva dny plave v akvárku a né a né se potopit. Prosím poraďte co s tím???

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Petra z 17.01.2018, 10:40:24

Tak najděte venku větší kámen křemen (valoun) se spodní stranou plošší. Ten valoun zase omyjte, vyvařte v čisté vodě, a až zchladne, tak s ním zatěžte kořen u dna, aby ten kořen neplaval. Kolem přisypte písek, aby prostředí vypadalo přirozeně. Nebo si kupte "pařízek" keramický, ten určitě plavat nebude. smiley

neregistrovaný Ivoš neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 17.01.2018, 12:17:01

Stačí v lese uříznout vhodné dubové větve, oholit od kůry, půl roku je máčet např. v jezírku zatížené kameny, pak drátěným kotoučem na vrtačce je celé očistit, umýt a dát do akvária. Dub ve vodě tvrdne a nepodléhá zkáze a půl roku máčené větne tak nasáknou, že už neplavou. Větve jsem nevyvařoval, nemám tak velký hrnec, v akváriu je mám už asi 2 roky a zádný problém se nevyskyt, nehnijou, ani vodu neobarvují. 

Odpověď na příspěvek uživatele Petr z 01.02.2015, 20:01:44

Souhlasím, určitě přírodní jsou nejlepší, a dubové větvě vydrží. Hlavně je bude potřeba zatěžkat jak píšou ostatní.

neregistrovaný Antonín Řimák neregistrovaný

Akvárium z evropského pohledu nemá obsahovat źádné "dekorace",které jsou v těchto nádržích stupidním a zbytečným prvkem...Je to kousek /nebo má být/ estetiky a pokud možno nejjednodušší založení budící dojem přirozenosti-nikoliv subjektivní představa majitele...Nádrž je vizitkou kultivovanosti akvaristy včetně samotné údržby...Je to a musí to být vždy kompromis možného a dané reality...Vysoká škola tohoto fenoménu je v založení tzv. holandské nádrže,která je bez ryb nebo je v ní jen několik kusů pro "oživení".To je ale záležitost životní filosofie...Řimák

Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 8 (celkem 8)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie: