Aktuálně: 5 091 inzerátů172 537 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

Společník k bojovnici

Koumori (neregistrovaný) 07.06.2015, 14:45:49 xxx.xxx.141.67

Dobrý den, nemám zkušenosti s chovem akvarijních rybek, ale známým se přemnožily bojovnice a říkala jsem si, že by to mohl být zajímavý přírůstek do zvěřince :-) Nerada bych ale brzy řešila stejný problém jako známí, a tak bych se ráda zeptala, jaký by byl pro bojovnici ideální společník, aby měla nějaké rozptýlení, ale zároveň aby se neprali. Pro tři bojovnice bych totiž neměla kapacitu, a dvě jsou, jak jsem se dočetla, problematický případ.

Předem děkuji za doporučení :-)

Akvary (neregistrovaný) 08.06.2015, 11:39:06 xxx.xxx.165.36

Pokud nemáte zájem o odchov, nedoporučuje se pořizovat samice. Nikdy nechovat 2 samce v jedné nádrži. V menších akváriích (okolo 15 litrů) je vhodné chovat pouze jednoho samce. Ve větším akváriu nad 30 litrů (lépe okolo 50l) je možné chovat samce společně se samicemi (například 1 samec + 2 samice). Pro odchov je v třecí nádrži umístěn pouze jeden samec s jednou samicí.

V rámci svého druhu lze chovat v jedné nádrži pouze jednoho samce. A nyní odpověď na vaši otázku: k ostatním rybám je mírná. Potěr jiných ryb považuje za kořist.

Koumori (neregistrovaný) 10.06.2015, 12:55:29 xxx.xxx.141.67

Děkuji za info :-) Měla bych k tomu ale ještě jeden doplňující dotaz - bylo mi řečeno, že bojovnice nepotřebuje v akváriu filtr, jsou tedy ještě nějaké další druhy rybek, které by s ní mohly akvárium bez filtru sdílet...?

kira (neregistrovaný) 28.08.2015, 02:52:19 xxx.xxx.200.141

filtr pro bojovnici není až tak důležitý ale stejně bych ho do akvárka dal. Beta dýchá vzduch nad akvárkem jako všechny labyrintky. Takže k ní můžete dát třeba nějaké čichavce. Počet záleží na velikosti akvária.

ik
ik (1 příspěvků) 02.10.2016, 07:22:27 xxx.xxx.157.6

má  bojovnice (samec) se delí o menčí akvárko s drobním ancitrusem  př.8cm a panceřníčkem kropenatým. bes filtru a dokonale to funguje dokonce beťák spí vedle pancěřníčka. i sestra to tak má 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.