Aktuálně: 4 577 inzerátů178 229 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Zmizel krunýřovec

Pudlice (neregistrovaný) 01.07.2023, 08:31:00 xxx.xxx.78.142

Ahoj, mám 30 l akvárko a v něm 5 neonek a 2 krunýřovce. Jeden se choval nějak zvláštně, nezdržoval se ve svém úkrytu a seděl víc na filtraci. Po chvíli vždy vyplaval rychlostí blesku na hladinu, nadechl se a opět usadil na filtru. V akvárku se mi objevili ploštičky takové drobné žížalky. A včera jsem si všimla že krunýřovec na filtraci není a vubec ho nemůži najít. Není to velké akvárium, úkryty jsem prohledala, na rostlinách také není Na ty ploštičky jsou koupila příravek Stophydrid, mysíte že by po úhynu ryby mohl tělo rozpustit?

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 01.07.2023, 08:40:51 xxx.xxx.0.1

Ne, měď nerozpouští. Je jedovatá, ne rozkladná.

Máte nádrž 100% zakrytou? Opravdu 100%? Může být někde v okolí, na koberci, za skříňkou a podobně. Máte odkalené dno a čistíte filtr pravidelně? To jeho nadechování bylo zvláštní. Je možné, že je někde v akváriu nebo ve filtraci přímo, není fotka - nevíme nic. Nám jednou krunýřovec prolezl typem filtrace, která do nádrže přiváděla novou vodu a byl několik metrů od akvária. Po použití léčiv vždy odkalte dno odkalovacím zvonem, vyměňte část vody a vyčistěte filtrační médium. Přidávejte přípravky firmy Sera pro obnovení biologické hodnoty vody. 

honzapm
honzapm (269 příspěvků) 01.07.2023, 09:21:29 xxx.xxx.0.1

Druhý krunýřovec mohl prvního po úhynu ohlodat. Nepíšete nic o časovém úseku. V zapojené osídlené nádrži (hlavně plži) fungují zákony přírody a uhynulou rybu rozloží a skonzumují plži nebo právě ryby jako je ancistrus. NIcméně zrovna anci má silnou krustu, takže jeho likvidace trvá delší dobu, plus vy jste mědí vyloučila působení plžů, kteří jsou na ni velmi citliví a hynou jako první. Neonky tomu nepomohly, takže pokud skutečně zmizel, je více pravděpodobné jeho opuštění nádrže nebo je někde ve filtru atd. Pokud je to filtr na vzduchovací motorek, s molitanovou houbou a plastovou trubičkou ála šnorchl, může být malý anci i v té trubičce. 

Anonymní (neregistrovaný) 01.07.2023, 22:02:50 xxx.xxx.164.121

Bohužel,  ani krunýřovec, ani neonka nepatří do30 litrů.Uhynou vám postupně všechny. Najděte si na netu ryby vhodné do nnanoakvárií a pak si pořiďte vhodné osazenctvo.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.