Aktuálně: 4 704 inzerátů176 894 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů

Malé bettárium

Majka (neregistrovaný) 06.07.2023, 12:23:41 xxx.xxx.83.271

Ahoj, dcera dostala od babičky za vysvědčení Bettu v pytlíku, třílitrové bettárko, umělou kytku a krmení. 

Dost mě to naštvalo, protože jsem s tím nesouhlasila, ale prostě ji koupila. Dcera je nadšená a má ji v pokoji. Nejraději bych ji vrátila ale to už mu teď nemohu udělat a ani nevím jestli by to šlo, prostě to budeme muset nějak přežít. Rozhodně nechci kupovat větší akvárium a věnovat se nějak víc chovu. Myslíte že bude jedna betta spokojená v 3 l akvárku a stačí ji pokojá teplota?

kometa
kometa (4357 příspěvků) 06.07.2023, 13:27:17 xxx.xxx.147.163
Majka:

Ahoj, dcera dostala od babičky za vysvědčení Bettu v pytlíku, třílitrové bettárko, umělou kytku a krmení. 

Dost mě to naštvalo, protože jsem s tím nesouhlasila, ale prostě ji koupila. Dcera je nadšená a má ji v pokoji. Nejraději bych ji vrátila ale to už mu teď nemohu udělat a ani nevím jestli by to šlo, prostě to budeme muset nějak přežít. Rozhodně nechci kupovat větší akvárium a věnovat se nějak víc chovu. Myslíte že bude jedna betta spokojená v 3 l akvárku a stačí ji pokojá teplota?


Ne, nebude spokojená ani prosperující. Vy byste asi taky nechtěla strávit život na toaletě.

Potřebuje objem aspoň 20 litrů a teplotu 26 - 28 stupňů. O umělou kytku se poraní a dostane plíseň nebo infekci. Nejde o přežití vaše, ale té rybky. Jestli chcete dceři vysvětlovat, proč jí za půl roku uhynula kvůli nevhodným podmínkám, je na vás.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 06.07.2023, 13:49:25 xxx.xxx.0.1

3 litry je docela málo, doporučuje se minimálně 20 l nádrž na 1 bettu. Pokojová teplota je taky málo, měla by mít 26°C nebo i trochu víc. Taky se přimlouvám za živé rostliny - pomohou udržovat vodu čistou a nebude tak často nutné měnit vodu. V pidi nádržích a ještě bez rostlin se strašně rychle kazí voda a pak se bettě buď začnou rozpadat ploutve, nebo rovnou chcípne.

Přikládám foto svého starého bettária: 35x25x25 cm (necelých 22 l). Vlevo vzadu je filtr, vpravo vzadu vykukuje topítko. Nahoře to má plastový kryt se zářivkou. Taková nádržka se všude vejde, udrží ji kdejaká skříňka a i celkem hezky vypadá. Vnitřní filtr je tak tichý, že o něm člověk ani neví a akvárko může být klidně v místnosti, kde se spí. Zářivku zapíná a vypíná časovač do zásuvky. Tak jednou do měsíce je potřeba lehce odkalit dno a vyměnit u toho část vody. A nepřekrmovat, to je třeba děti pohlídat - taky se od toho kazí voda.

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 06.07.2023, 15:01:17 xxx.xxx.239.60

Jestli jste s tím nepočítali, tak to moc nepotěší, na dovolenou budete muset uprosit souseda ať to chodí krmit. Akvárium pořiďte za pár stovek větší, ve výsledku si tím ušetříte starosti. Zase dcerce přeju zkušenost s chovem zvířátka, bude na to vzpomínat.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.