Aktuálně: 4 577 inzerátů178 229 diskuzních příspěvků17 805 uživatelů

Závojnatky

Zajačík (neregistrovaný) 15.07.2023, 09:29:47 xxx.xxx.1.271

Dobrý den, pořídila jsem si dvě závojnatky. Oranžové barvy, jednu větší jednu menší. První den všechno super, ale druhý den (už je mám přes týden) pouze leží na dně a vyplavou nahoru jen když krmím. Všimla jsem si, že po těle mají nazelenalé puchýřky. Ta menší, když jsem si ji donesla, tak měla na konci všech ploutviček černé konečky a dneska se to začíná zabarvovat i té druhé, tak teď nevím, zda ta první nebyla nějak nemocná a nakazila i tu druhou... Jinak mám 15 l akvárko, filtraci se vzduchem. Do vody jsem dala Aqua Safe (upravuje vodu z kohoutku).

Anonymní (neregistrovaný) 15.07.2023, 11:15:52 xxx.xxx.164.121

Máte 15 litrů akvárko. Jedns závojnatka je minimum 50 litrů. Jsou to ryby, které jednak ryjí do dna, jednak hodně vylučují, takže potřebují zvýšenou péči ohledně kvality vody. Navíc, černé špičky ploutví- hniloba, bakteriální rozpad. Konečná. Ale v 15 litrech by Vám uhynuly i zdravé ryby. Závojnatkám je nejlépe v jezírku. Do 15 litrů, VŸBORNĚ ZAŘÍZENÉHO ŽIVÝMI ROSTLINAMI můžete pořídit krevety, pokud bez ryb nemůžete být a jinak to nejde jednu bettu, nebo dva samce endlerek. Podmínka, kvalitně zařízené akvárium.

kometa
kometa (4422 příspěvků) 15.07.2023, 12:27:28 xxx.xxx.147.163
Zajačík:

Dobrý den, pořídila jsem si dvě závojnatky. Oranžové barvy, jednu větší jednu menší. První den všechno super, ale druhý den (už je mám přes týden) pouze leží na dně a vyplavou nahoru jen když krmím. Všimla jsem si, že po těle mají nazelenalé puchýřky. Ta menší, když jsem si ji donesla, tak měla na konci všech ploutviček černé konečky a dneska se to začíná zabarvovat i té druhé, tak teď nevím, zda ta první nebyla nějak nemocná a nakazila i tu druhou... Jinak mám 15 l akvárko, filtraci se vzduchem. Do vody jsem dala Aqua Safe (upravuje vodu z kohoutku).


Viz výše.

To akvárium je MALÉ. I pro jednu, natož pro dvě závojnatky. Předpokládám, že vám to prodali nějací “odborníci” s tím, že to bude v pohodě. No, není.

Schválně si o závojnatkách něco nastudujte.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.