Aktuálně: 4 540 inzerátů178 262 diskuzních příspěvků17 806 uživatelů

Blednutí neonek

Anonymní (neregistrovaný) 18.08.2023, 12:24:25 xxx.xxx.75.111

Dobrej, chovám několik běžných druhů rybiček, každý ve svém akvárku a vše bez problémů. Jedinou potíž mi dělají neonky, těch mám asi 40 kousků. Čas od času se mi na některých objeví nestejnoměrné blednutí červených částí. Jsou to takové bledé mapy. Jinak pořád přijímají potravu ale ubývají na váze až po pár týdnech hynou. Děkuji za každou radu.

Anonymní (neregistrovaný) 18.08.2023, 16:31:24 xxx.xxx.164.121

Co jsem se setkala s takovými příznak, byli u lidí s nevhodnými podmínkami. Ale to asi nebude Váš případ, když jich máte tolik, asi víte co a jak. Jinak paraziti?

Sardullah
Sardullah (1040 příspěvků) 18.08.2023, 17:52:12 xxx.xxx.221.216
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.08.2023, 12:24:25

Nemoc, paraziti, špatné podmínky, stres…?? Z mých zkušeností je to většinou o těch podmínkách…pokud to nejsou čerstvě koupený ryby a nejsou například načaté z obchodu. Ze špatných, nevhodných a nebo třeba i jen zhoršených podmínek je potom stresík a ryby jsou potom náchylnější k těm nemocem, parazitům a tak.

 To vám takhle nikdo neřekne. Jestli už neonky máte dlouho a děje se to až teď, tak to můžou být nějaké zhoršené podmínky a nebo už jsou neonky třeba na hraně životnosti.

Pokud je akvárko založené nedávno a neonky jsou relativně nové…třeba pár měsíců, tak možná je něco špatně.

Z mého pohledu, aby se někdo minimálně pokusil hádat, čím by to mohlo být, tak na to je málo informací.

To by byla ideálně fotečka akva. Kdy bylo založeno, kdy do něj šly ryby. Jaký je interval údržby, jak je prováděna. Jaký máte filtr…čistíte, nečistíte.  atd atd

Rybka (neregistrovaný) 20.08.2023, 07:43:43 xxx.xxx.168.147

Dobrý den, připadá mi to jako případ neonkové nemoci, pokud ryby nemají už svůj věk. Přikládám dva články o této nemoci. V prvním je hezky něco málo popsáno o této nemoci. Druhý článek se sice věnuje dániím, ale je v něm napsáno, že neonkovou nemoc způsobuje druh parazita, který je podobný parazitu z původních dánií. Podle prvního článku je tato nemoc neléčitelná. Druhý článek  by dánia s původním parazitem léčil pomocí UV světla.

Tetry nechovám. Třeba vám zde poradí někdo, kdo se na ně specializuje a má jejich nemoci v malíku.

https://www.aquariumnexus.com/neon-tetra-disease/#google_vignette

https://zebrafish.org/wiki/health/disease_manual/protozoan_diseases


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.