Aktuálně: 4 943 inzerátů174 386 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Nejkrásnější zoologická zahrada

Labuťák (neregistrovaný) 01.09.2023, 16:27:52 xxx.xxx.152.24

Dobrý den, téma na odlehčení, jaká zoologická zahrada je podle vás nejkrásnější v České republice? Začnu u sebe, za mě ZOO Praha.

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 01.09.2023, 16:39:28 xxx.xxx.191.80

Olomouc - jsou tam rejnoci. 
Zajímavé je safari ve Dvoře Králové, moc se mi líbilo v Lešné, tam jsem poprvé viděla slony. Vhodná zejména pro malé děti je vyškovská zoo, která plynule přechází do dinoparku. V Jihlavě jsou bezva umístěné žirafy, koukáte jim do očí. 
Třeba Brno, kterému leckdo nemůže přijít na chuť, protože ta zoo je roztahaná přes kopce, mi také vyhovuje. Chce to pojmout návštěvu trochu jako procházku nebo výlet a nechtít stihnout všechno za každou cenu - a hned si člověk může užít úplně jinou atmosféřu.
Praha je fajn, ale na mě moc nacpaná návštěvníky. Každý milovník zoo by tam určitě měl zavítat, ale myslím, že není třeba návštěvu nějak pravidelně opakovat. Je to víceméně zoo jako každá jiná, není ničím vyloženě výjimečná. Víc se mi líbila kromě výše jmenovaných i Plzeň, která byla dle mého názoru spíš taková nepřehledná, ale člověk mohl pozorovat i méně známé a atraktivní druhy, které jinde moc k vidění nejsou. 

Labuťák (neregistrovaný) 01.09.2023, 16:44:32 xxx.xxx.152.24
Odpověď na příspěvek uživatele Varaxi z 01.09.2023, 16:39:28

A nespletla jste si ZOO Olomouc se ZOO Zlín? Rejnoci jsou ve Zlíně a návštěvníci si je můžou pohladit. Ta je u mě na druhém místě. Dvůr Králové taky dobry.

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 01.09.2023, 16:52:22 xxx.xxx.191.80

Jo, spletla. 🙂
Olomouc má hodně šelem a mravenečníky a zajímavý pavilon netopýrů, už jsem si to dala dohromady, i když jsem kvůli tomu musela projít fotky. 
Hezká zoo, ale Zlín je asi fakt nejlepší. 🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 01.09.2023, 17:28:42 xxx.xxx.61.107

Takže Liberec asi teda berete jako nějaký méněcenný zookoutek, jo? 😀

Krátká procházka, málo lidí (zima a mimo školní výlety), na vše dost času... na konci oběd, takový odpočinek, tak to má být. Proplétat se sto kilometrů mezi kopami lidí jako v Praze, to se mi vůbec nelíbí, Dvůr… ehm… bývala to nejlepší zoo, když vynechám Vídeň, ale teď mají pět zvířat, masajské krávy někam zmizely, to jsem zaspala, kde jsou… a všude filmaře a restaurace, navíc sto kilometrů, než najdu nějaké zvíře. Vlastně tam ta zvířata, všech pět, docela lituji. Lvi na safari jsou z toho na nervy, chtělo by to ještě tak 50 km dlouhý pozemek… je tam paní v otlučeném autě, aby je korigovala, má tohle cenu? Jo, být blízko zebry, že se jí mohu dotknout, to je zážitek. Ale u mě asi převážila lítost. S věkem?

Na Sv. Kopečku jsem byla tak před 20 lety, líbilo. Mně se asi líbí zoo postaru.

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 01.09.2023, 17:58:43 xxx.xxx.191.80
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 01.09.2023, 17:28:42

Liberec jsou bílí tygři? Dobré. Asi jak ta Praha, taková průměrná zoo. Tam jsem byla jen jednou, protože to bylo pro mě daleko. Teď to mám za humny, tak bych se tam mohla jít podívat. Co takhle se tam potkat, hm? Plánujeme Var-Meg sraz už nějakou dobu… 
Myslím, že je to Jihlava, kde teď mají pár let postavený pavilon velkých papoušků, na ten se ještě musím jít podívat. To by mohlo přidat té zoo body, papoušky já ráda. 🙂

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 01.09.2023, 18:09:56 xxx.xxx.235.200
Varaxi:

Liberec jsou bílí tygři? Dobré. Asi jak ta Praha, taková průměrná zoo. Tam jsem byla jen jednou, protože to bylo pro mě daleko. Teď to mám za humny, tak bych se tam mohla jít podívat. Co takhle se tam potkat, hm? Plánujeme Var-Meg sraz už nějakou dobu… 
Myslím, že je to Jihlava, kde teď mají pár let postavený pavilon velkých papoušků, na ten se ještě musím jít podívat. To by mohlo přidat té zoo body, papoušky já ráda. 🙂


bílí tygři už nejsou (jen stará bílá tygřice na dožití). Jako v přírodě nepůvodní druh chovaný hlavně pro varieté nemá v moderní ZOO místo… Procházka príma - jen pro nás jedno velké omezení - pes tam nesmí. 

Ale pokud byste tam fakt chtěly vyrazit - dejte vědět, mám to kousek. Pěšky asi půlhoďku…

megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 01.09.2023, 18:53:33 xxx.xxx.61.107

Papouchové tam nějací jsou taky… Praha je vošklivá, přeplácaná, pardon. 🙂 Ve Dvoře jsou ty pavilony papouší a rybí a krokodýlí tak moc moderní, až mě to vůbec neba, všude beton, fuj… v Liberci je to pořád malý park, snad to tak nechaj, nemám pocit, že bych tam zvěř votravovala. 
Pejskové, no, když oni tam dělali zle.
Do Dvora mohli (teď nevím), ale zážitek pro mě 0. Davy lidí, taky tam není stín skoro nikde, na safari samozřejmě psi nesmí, ani kdyby byli v našem autí. No a to si tak koukám na lvy a hlídačka mává, že máme jet pryč… Končím s pomlouváním zoo, kterou totálně zkazili, jdu sbírat slepice, kropenka Smetana je na silnici, ona chodí na lov, minule byla u Coopu.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 01.09.2023, 19:19:07 xxx.xxx.235.200

já vím, že jsem mimo téma - neb to není česká ZOO - ale k tomu safari bez psů. A mně nevadí, že do ZOO psi nesmí, myslím, že je to na každé organizaci, ať si zváží klady i zápory…

byli jsme před nějakým časem s vnoučaty (a dogou - pochopitelně) v Dánsku. A mile nás překvapila Givskud ZOO. Část jsou safari - projíždíte svým autem (a pozor - psa můžete mít s sebou, jen se doporučuje zavřít okýnka) americkou prérií (a jak byli všichni vyděšení, když traktor navezl krmení a stádo bizonů se dalo do cvalu napříč silničkou s auty turistů…), africkou savanou, evropským paloukem… a vždy mezi jednotlivými obřími výběhy byla parkoviště a kolem standardní ZOO. Hodně výběhů bylo průchozích kontaktních (ptáci, lemuři) - ale tam pochopitelně pes nesměl. A pak taky nesměl do lvího safari (mají tam největší smečku lvů v Evropě). Pes se odloží do jednoho z řady kotců (před námi ho vystříkali hadicí, napustili misku s vodou…) a my mohli svým autem vyrazit. Lvi se přetahovali o půlku koně (mršina byla přivázaná řetězem ke stromu, aby si ji nemohla smečka uklidit mimo dosah lidí), máte zachovat klid i pokud lev jeví zvědavý zájem o vaše vozidlo… Hezký zážitek.

Navíc je část ZOO i dinoparkem - a řvoucí plastové obludy zajímaly dítka i trošku víc, než mládě gorily… holt měla dítka zrovna předškolní “dinousauří” věk. No a na závěr obří plocha plná trampolín, aby snad dítka neodcházela nevyřáděná. Skákali jsme všichni… 

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
kometa
kometa (4199 příspěvků) 03.09.2023, 17:37:28 xxx.xxx.147.163
Labuťák:

Dobrý den, téma na odlehčení, jaká zoologická zahrada je podle vás nejkrásnější v České republice? Začnu u sebe, za mě ZOO Praha.


Mně se hodně líbí Zoo v Táboře.

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 03.09.2023, 20:50:10 xxx.xxx.15.85

Ja teď plánuju na září výlet do Zoo, jen nevím kam, asi Dvůr Králové nebo Olomouc, Prahu znám nazpaměť, když byla dcera malá, dostala jsme permici, v zimě na sněhu bez lidí to tam bylo nejlepší, no skoro i bez zvířat. Poradíte? 3 děti a pes. 

Varaxi
Varaxi (497 příspěvků) 04.09.2023, 09:59:27 xxx.xxx.191.80
Xerxova:

bílí tygři už nejsou (jen stará bílá tygřice na dožití). Jako v přírodě nepůvodní druh chovaný hlavně pro varieté nemá v moderní ZOO místo… Procházka príma - jen pro nás jedno velké omezení - pes tam nesmí. 

Ale pokud byste tam fakt chtěly vyrazit - dejte vědět, mám to kousek. Pěšky asi půlhoďku…


Povedu Vás v evidenci jako majitelku psa, kterého lze pomazlit. 🙂 
Teď mám zrovna hektické období, ale třeba během října bych se s Vámi velmi ráda sešla - klidně i mimo zoo, nebudu zastírat, že největší důvod k seznámení je samozřejmě Night. 🙂

Anonymní (neregistrovaný) 04.09.2023, 11:30:25 xxx.xxx.59.27
Rezzzy:

Ja teď plánuju na září výlet do Zoo, jen nevím kam, asi Dvůr Králové nebo Olomouc, Prahu znám nazpaměť, když byla dcera malá, dostala jsme permici, v zimě na sněhu bez lidí to tam bylo nejlepší, no skoro i bez zvířat. Poradíte? 3 děti a pes. 


Za mě určitě Safari Dvůr Králové nad Labem, Olomouc se mi moc nelíbila.

pommovi
pommovi (149 příspěvků) 04.09.2023, 11:36:27 xxx.xxx.63.34

Já můžu porovnat :

Zoo Praha - hodně zvířat, ale poslední roky hrozně lidí a ty ceny…za mě jednou za čas. A to jsem tam chodila na své narozeniny každý rok, mnohdy i 2x…ale už to není ono…ač ji pořád vylepšují. (foto 1)

zoo Plzeň - letos máme permanentku (máme to tam cca 30 minut) - za nás úžasná kombinace zvířat a flóry, příjemná procházka, pokaždé jdeme trochu jinudy 🙂 U nej Dinopark. atky super. (foto 2)

zoo Jihlava - ta mi přišla super, ale tam jsem byla už cca před 15 lety. tak snad jen vylepšují? 🙂

Zoo Dvůr Králové - tam jsem byla taky naposledy před cca 20 lety.  A moc pěkné. 

Zoo Liberec - tam nevím, zda to už vylepšili, ale co jsme byla naposledy (cca 12 let zpět), tak nic moc teda…

Zoo Brno - tehdy nás nezaujala(návštěva cca před 20 lety), ale co jsem viděla nové fotky, vypadá zajímavě

Zoo Lešná - už před cca 20 lety byla úžasná, teď jsou tam i rejnoci a jaguáaři, kteří plavou..tak to musí být pěkné. 🙂 

zoo Ostrava - tam jsem byla před 10 lety, zrovna ji upravovali a paráda

zoopark Zájezd - příjemná menší zoo, velké vyblbnutí pro děti

zoopark  Chomutov - krásně velké výběhy, hezká procházka, jezdíme tam většinou 1x ročně, ač to máme 150km (foto 4)

Zoo Plasy - malá zoo spojená s golfem - pro děti skvělé vyžití, šelmy tam člověk vidí hodně zblízka  (foto 3)

Zoo Tábor - fajn procházka, hezké větší výběhy. 

Zoo Hluboká nad Vltavou - moc heké výběhy, hodně zeleně, mezi zelení jsou i dinosauří kostry, takže pro malé děti super. 

Zoo Ústí nad Labem - tam jsme byli teď v sobotu a naprostá pecka! Tak krásné výběhy pro šelmy a ten jejich pavilon - nikdo nikde, byli jsme tam sami a šelmy. Úplně úžasný (oproti pražské zoo fakt wau efekt - tam už jsme se do pavilonu šelem dík kočáru s dětmi 4 roky nedostali). Rozhodně jsme tam nebyli naposledy. Jediná nevýhoda - šílený kopec, s kočárem to bylo náročnější.  (foto 5)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
drvodelkafialova
drvodelkafialova (595 příspěvků) 04.09.2023, 12:35:07 xxx.xxx.171.172

Mě se třeba pražská zoo líbí moc. Ale nejlepší je, jít tam když mírně prší. To tam je pak minimum lidí a zvířata si krásně užijete.

Nebyl jste tu někdo vi Vídeňské zoo? Já se tam plánuji jet podívat, tedy až mumraj na zahradě trochu opadne.

kometa
kometa (4199 příspěvků) 04.09.2023, 14:45:54 xxx.xxx.224.101
drvodelkafialova:

Mě se třeba pražská zoo líbí moc. Ale nejlepší je, jít tam když mírně prší. To tam je pak minimum lidí a zvířata si krásně užijete.

Nebyl jste tu někdo vi Vídeňské zoo? Já se tam plánuji jet podívat, tedy až mumraj na zahradě trochu opadne.


Já jo. Měla jsem štěstí na pandy, že zrovna dostaly svačinu, takže jsem je hezky viděla. V “akci”.

Ale nejvíc se mi líbil malý pásovec, který pořád pobíhal po své ubikaci. Byl strašně roztomilý a legrační, vypadal jako hračka na klíček.

zbynek
zbynek (918 příspěvků) autor webu
04.09.2023, 18:44:02 xxx.xxx.230.164
drvodelkafialova:

Mě se třeba pražská zoo líbí moc. Ale nejlepší je, jít tam když mírně prší. To tam je pak minimum lidí a zvířata si krásně užijete.

Nebyl jste tu někdo vi Vídeňské zoo? Já se tam plánuji jet podívat, tedy až mumraj na zahradě trochu opadne.


Ve Vídni jsem byl letos a mohu doporučit. Výběhy jsou hodně u sebe, takže ikdyž ZOO je oproti Praze menší, tak zvířat je tam hodně. Pandy a koaly člověk nikde jinde moc neuvidí. Z českých vede Zlín a Praha.

Obrázek Obrázek Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (2215 příspěvků) 04.09.2023, 20:01:09 xxx.xxx.61.107

Vídeň je nejhezčí. Viděla jsem na podzim, už je to dost let, pandy…  jsem nevěděla, že je to taková senzace. 🙂 Ale hlavně mi připadalo, že je tam takový klid. A ač nejsem nijak vedle z kytiček, tak ta botanická, to je něco. Ty stavby samotné, park, zvláštní místo. Je to vlastně k tomu paláci, starobylé a krásné, ono to celé stojí za návštěvu, i město vůbec, byly jsme dva dny a nestačilo. Celé se to drží takové staré, přírodní. Navíc v každé, i té nejzapadlejší, hospodě umí udělat normální kafe… a sacher… já tam nesmím, všecko bych to sežrala. 🙂Ona je to snad i nejstarší zoo na světě… nebo tak něco.. někde tam byly ty původní pavilony, teda klece, abychom viděli… Ale je to fakt dost let, jak to vypadá dnes, nevím.

Jiri24
Jiri24 (32 příspěvků) 04.09.2023, 22:56:24 xxx.xxx.225.173

Nejkrásnější zoo bude pro každého jiná, každý má jiný vkus, jiná oblíbená zvířata, tak alespoň zhodnocení zoo  dle mého:

zoo Praha - nové pavilony nic moc, neurazí nenadchnou, starší, např.: Indonéská džungle hezké, zajímavé taxony jako luskouni, člunozobci, goralové nebo v česku jediné gazely dama tmavé. 

zoo Plzeň -  hezká zoo, jedna z mých nejoblíbenějších, areál se mi líbí. Asi nejpovedenější expozice českých ryb na území ČR. Opět jako u Prahy zajímavé druhy jako zmije malooká, myšice Cimrmanova (evropsky významná kolekce malých savců), severo americké druhy kopytníků, poddruhy bažanta obecného. Oceňuji připomínku ing. Josefa Vágnera, osobnost na kterou by se nemělo zapomenout. 

Safaripark Dvůr Králové nad Labem - zaměření na Afriku, navíc historie. Dvůr miluji, asi to ale není pro každého. Jen škoda že kolekce kopytníků, pro které je Dvůr vyhlášený, se bude zemnšovat, protože je již jasné že ne všechny druhy se v zoo zachovají. Pro zatím tak mohu jemenovat napříkald poslední gazelu dama poddruhu ruficollis v Evropě, antilopy skákavé, kudu malé, nosorožce dvourohé východní mimio kopytníky pak nově dovezené hyenky hřivnaté. Hodnocení by nebylo kompletní bez zmínky o panu Vágnerovi, který ze Dvora udělal to, co dělá ze Dvora Dvůr.

zoo Liberec - starší areál, který však čeká proměna a rozšíření. Má své kouzlo a především milovníci raritních taxonů si zde přijdou na své a mohu zde obdivovat například kozorožce dagestánské či urali bucharské, velká kolekce orlů. Naštěstí končí s těmi incestními tygry…

zoo Ústí nad Labem - uff, nové vedení dělá razantní změny k lepšímu, jen tak dál a jen tak víc. Jestli se povede noční Madagaska s aye-aye to bude parádní, kabři již v zoo nejsou a tak ze zajímavých zvířat zmínit kaloně pobřežního, kuskuse medvědího.

Chomutov a Děčín zatím ještě neznám, v Chomutově bych rád viděl raritně chované archáry či jeleny bucharské, v Děčíně rajky.

zoo Jihlava - Některými návštěvníky poprávu nazývaná českou Valencií. Spolu s Dvorem a Hlubokou moje nejoblíbenější zoo na území ČR. Nádherné prostředí s velice zajímavými druhy jako je babirusa celebeská, zebra damarská (Burchellova), hroznýšovec portorický, lemur bambusový, skvělá kolekce koček.

zoo Olomouc -  hezká zoo, obvzláště provedení levhartů zde mám rád, stejně tak pavilon Kalahari. Co se již však povedlo o něco méně je projekt safari, v rámci česka nejhorší z několika důvodů (průběh jízdy…). Řekl bych takový průměr. I zde se najdou druhy, které rozhodně stojí za to vidět - pižmoni, kojoti (jen 4 zoo v Evropě), vyhlášný chov oryxů jihoafrických.

zoo Ostrava - další z mých oblíbených zahrad, celkově moc hezká zoo, mám rád především část kde jsou siky a nad němi rododenronový lesík, vytváří to nádherně Asijský dojem. Dále lze zmínit pavilon evoluce mimo jiné s damany pralesními. Z dalších zajímavých zvířat lze zmínit řadu raritně chovaných lemurů, onagery či barasingy.

zoo Zlín - zde jsem již dlouho nebyl, ale pamatuji si ji jako velmi povedenou. Více hodnocení uzavřu, protože od poslední návštěvy nějaký ten čas upylnul a v zoo se mnohé změnilo. Ze zajímavých zvířat lze opět zmínit hyenky hřivnaté, dále gaury indické, medvědy pyskaté, dingy pralesní nebo kolekci supů.

zoo Brno - děs, hrůza, katastrofa. Ne kvůli kopci, ale kvůli vzhledu expozic. Když se něco upravuje tak ve výsledku to možná vypadá hůře či podobně špatně jako před rekonstrukcí. Šimpanzi ze zoo zmizeli, postavil se jim výběh, ten však slouží jako dětské hřiště. Pavilon se měl pro ně předělávat, ale k činům již nedošlo. Jediné pozitivní je oblast Kalahari a ani ta není nějaká extra třída. Ještě povedenější je koplex výběhů medvědů kamčatských, vlků arktických tka zvaná beringie. Ze zajímavých druhů např.: jezevec hnědý.

zoo Hodonín - po tornádu čeká Hodonín již poměrně potřebná rekonstrukce. Uvidíme tedy, co přinese budoucnost. Ze zvířat například přímorožci arabští.

zoopark Vyškov - hezké prostředí, zaměření na domácí zvířata. Lze také vidět již pouze raritně chované dingy australské či malpy.

zoo Hluboká nad Vlatvou - jedna z mých top 3 zahrad na území ČR. Nádherné provední expozic, úprava areálu na břehu rybníka. Krásná terária pro evropské druhy plazů, medvědi plaví, unikátní je expozice mravenců. Rovněž velice povedená je průchozí voliéra Český les.

zoo Chleby - vzhled areálu mě nijak neoslovil, možná spíše odradil od další návštěvy. Nicméně se zde najdou chovatelské rarity jako například langur duk.

zookoutek Malá Chuchle - není to nic moc extra, ale také to mm celkem rád. Zvířata ze záchrné stanice - naše druhy.

kldné recenze také slýchám na zoo na Hrádečku, zoopark Zájezd a zoopark Nehvizdy. Nehbizdy mají velkou kolekci ptactva, Zájezd Evropsky významnou kolekci chameleonů, rovněž zajímavé druhy ptactva.

ze zahraničních zoo mě zaujal Wilhelma Stuttgart, Bojnice mám celkem rád. Unikátní je “zoo v paneláku” - Vídeňský dům moří (Haus des Meeres), své osobité kouzlo má také Vídeňská zoo Schönbrunn, nejstarší zoo na světě. V zoo Salzburg se mi líbily výběhy Alpských zvířat. Kousek od hranic je také velice pěká zoo v Drážďanech, kde chovají například žirafy kordofanské. Naopak třeba zoo v Lisabonu mě příliš neoslovila, vyjjimkou byl jakýsi vzdělávací koutek o černém obchodu se zpěvnými ptáky a výběh tuponosých nosorožců. Nad celou zoo je zde v rámci vstupného lanovka, která vede celkem nízko a tak je z ní dobře vidět na zvířata.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.