Aktuálně: 4 793 inzerátů175 904 diskuzních příspěvků17 774 uživatelů

Závojnatky

LDIS (neregistrovaný) 04.09.2023, 14:13:05 xxx.xxx.52.23

Ahoj, poradil by mi někdo s chovem závojnatek? Potřebuji více info, jak poznám pohlaví a od jakého věku jsou pohlavně dospělí nebo od jaké velikosti? Rostou z počátku spíše rychle nebo pomaleji? Děkuji.

robo (neregistrovaný) 01.12.2023, 14:44:36 xxx.xxx.193.83

co znamená když má závojnatka jedno oko vystouplé a druhé v pořádku, koupil jsem ji tam jako malou a roste s tím a prospívá normálně ale prý by to mohla být i nějaká nemoc?

Pandinus
Pandinus (141 příspěvků) 01.12.2023, 16:11:45 xxx.xxx.161.10
robo:

co znamená když má závojnatka jedno oko vystouplé a druhé v pořádku, koupil jsem ji tam jako malou a roste s tím a prospívá normálně ale prý by to mohla být i nějaká nemoc?


Už jsem se s takovou rybou taky setkal. Pokud to nepůsobí jako známka nějakého onemocnění (rybka změní chování, oči měla přitom stejné atp.), nemá cenu to řešit a nejspíše v tom má prsty genetika. Je to stejné jako se v odchovech závojnatek část mláďat vrací k původní divoké formě, schází požadované znaky, tvar těla, ocasní ploutev je jednoduchá atd. Rybku sledujte a pokud se Vám nebude nic pozdávat, dále to neřešte. Určitě ale kvalitně krmit, věnovat pozornost čistotě vody a filtraci

Robo (neregistrovaný) 29.12.2023, 00:01:55 xxx.xxx.193.83

Tak jsem se konečně dostal abych to jedno vystouplé oko vyfotil. Jak jsem psal, ničemu to nevadí, takto byla závojnatka už koupena a roste s tím ale přesto, je to teda spíš genetika nebo nějaká nemoc? Snad to bude na fotkách trochu vidět ale její pravé oko je vyboulené.

Obrázek Obrázek
Zvídavá
Zvídavá (16 příspěvků) 30.12.2023, 19:52:55 xxx.xxx.203.208

Já se s tím tedy nikdy “naživo” nesetkala, ale tu jednu stranu s napouklým očkem bych snad viděla opravdu jako nějakou genetickou “vadu”, zkuste kouknout na teleskopky (jedná se taky o variantu závojnatky s vypouklýma očkama, z 90% jsou černé, ale setkala jsem se i s oranžovými, mají taková kulatější zavalitá tělíčka), přijde mi, že to jedno očko by tomu mohlo odpovídat. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.