Aktuálně: 4 792 inzerátů175 674 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů

Bakteriální rozpad ploutví

Anonymní (neregistrovaný) 27.09.2023, 07:53:12 xxx.xxx.127.228

Dobrý den, chci se po 12 letech vrátit k akvaristice. Před léty jsem choval paví očka a můj chovu končil fiaskem, uhynuly mi na bakteriální rozpad ploutví. Nevím jestli jsou paví očka na to náchylná nebo byla chyba u mě ale nerad bych aby se to opakovalo. 

Anonymní (neregistrovaný) 28.09.2023, 09:12:32 xxx.xxx.127.228
Bodlinka:

velikost akvária? vybavení akvária? způsob zaběhnutí akvária? osazení rostlinami? filtr? kolik ryb?

 


Akvárium 50 l, umělé rostliny, písek na dně. Filtr budu msuet pořídit nový, ten starý z dřívějška by asi fungoval ale hádám že denska budou mnohem výkonější a menší filtry takže ten pořídím. Počet ryb (pavích oček) si nechám poradit do 50 l?

Bodlinka
Bodlinka (986 příspěvků) 28.09.2023, 10:42:44 xxx.xxx.95.182
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 28.09.2023, 09:12:32

kvalitní filtr k živorodkám je základ, tyhle rybky hodně kadí. umělé rostliny, na to se vykašlete a založte to akvárium pořádně s živými, to vám taky pomůže ke kvalitě vody a taky proti řasám

no a za měsíc tam dejte ryby. obecná poučka je 1 cm ryby na 1 litr vody. to máte pět cm ryby / 50 = 10 kusů.

jestli jste jich měl víc, což určitě ano, to dělají všichni, nějaký vyšeptaný filtr, umělé květiny a ryby co tam šoupnete hned jak napustíte vodu, 

to je celkem spolehlivý způsob, jak všechno zabít.

kometa
kometa (4291 příspěvků) 28.09.2023, 10:46:32 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Akvárium 50 l, umělé rostliny, písek na dně. Filtr budu msuet pořídit nový, ten starý z dřívějška by asi fungoval ale hádám že denska budou mnohem výkonější a menší filtry takže ten pořídím. Počet ryb (pavích oček) si nechám poradit do 50 l?


Ha! Umělé rostliny - proč? Ty vám přirozenou rovnováhu v akva neudělají. A ještě se o ně rybky můžou zranit Vyhodit a koupit živé.

Ad množství rybek neporadím. Ale osobně bych v tak malém prostoru do pavích oček vůbec nešla, jsou to prasátka. Spíš do nějakých menších teter nebo razborek a tak. Třeba 10 kusů. 

Někdo další určitě doplní.

A hlavně si dopředu něco nastudujte a nenechte se v prodejně balamutit. Tam vám prodají cokoliv, jenom aby měli tržbu. A když vám osádka uhyne, tak prodají novou a budou mít další peníze.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.