Aktuálně: 4 815 inzerátů175 996 diskuzních příspěvků17 777 uživatelů

Patentky

Anonymní (neregistrovaný) 17.11.2023, 08:57:11 xxx.xxx.112.91

Koupili jsme krmení mražené patentky (komáří larvy) jak často je máme tímhle krmit(každý den nebo jen parkrát do týdne?), zatím jsme krmili jen sušeným, vločky a granulky. To co ryby nesní máme odsát? Když jsme jim to dali poprvně hnali se po tom jako diví,má tohle krmení nějaké nevýhody?? dík za každou odpověd.

filipo
filipo (28 příspěvků) 21.11.2023, 20:12:24 xxx.xxx.239.32

Můžete jím krmit třikrát týdně. Živé resp. mražené krmivo je pro rybky vynikající volba. Můžete zkusit i jiné mražené krmivo, rybky budou rádi. Jen nekupujte mražené nitěnky. Na mražení se používají uhynulé a nekvalitní nitěnky. A můžete si zadělat na problém. 

 Jak píšete co nestačí ryby zkonzumovat je dobré odsát aby to tam nehnilo. 

Sardullah
Sardullah (1005 příspěvků) 23.11.2023, 12:55:33 xxx.xxx.189.104

Mraženým krmím běžně, skaláry bych tím krmila klidně denně, ale v rámci nějaké pestrosti dávám povětšinou obden a obden nějaké vločky, granulky a podobně.…teda jak bylo psáno nitěnky raději fakty nee. Z mého pohledu je to takový “barf” pro ryby. 

Já teda nic neodsávám, protože ryby to stihnou zkonzumovat…to co případně přeci jen dopadne na dno, tak o to se postarají v mém případě pancéřníčci… 

Jinak v akvárku se samozřejmě snažíme udržovat čistotu, ale pokud to není nějaký pidiakvárko a je to akvo, co funguje v nějaké rovnováze, tak se ten systém rozhodně nezhroutí z toho, že někde na dně se povaluje pár komářích larev…navíc některé ryby to pak sezobou i z toho dna. Pokud se po krmení toho na dně povaluje tolik, že to v rámci prevence musím odsát, tak z mého pohledu dávám moc a zkrouhla bych teda množství, které dám v rámci jednoho krmení.

Mražené má tu výhodu, že se nemusí použít celá kostička, ale třeba jen kousek…

Klidně zkuste i živé…i to se v některých akvaristikách prodává, ale je to finančně náročnější.

GFS (neregistrovaný) 31.01.2024, 11:40:31 xxx.xxx.62.209

Prosím o radu, jak uchovat vetší množství živých patentek? Díky.

Skeeve
Skeeve (122 příspěvků) 31.01.2024, 13:44:35 xxx.xxx.98.4

Já si je po poradě s prodejcem nechal balit do plastových krabiček, ty noviny, jak jsou mokré, nevydrží to rozbalování a sbalování dlouho, nizoučkou vrstvu, ideálně denně nebo obden propláchnout pořádně chladnou čistou vodou, nechat okapat trochu a jen s tím zbylým množstvím vody jsem je vracel do krabiček,  a do ledničky - takto mi vydržely až 14 dní. Jakmile se zvýšilo procento uhynulých, a bylo jasné, že to už dlouho nevydrží, skrmil jsem vše drápatkám nebo jiným hovádkům odolným, nedával jsem to už larvám obojživelníků atd

Ještě se doporučovalo umístění v plátěném sáčku do nádrže záchodu, jak se splachuje, jsou neustále omývány čerstvou vodou  - nezkoušel jsem. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.