Aktuálně: 4 885 inzerátů174 911 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Ultrazvukový plašič myší

Jozevčík (neregistrovaný) 18.11.2023, 11:42:33 xxx:xxx.2243:d0b6

Úvodem se chci omluvit za “anonym”, nejde mi se přihlásit. A dotaz píšu už podruhé, první se nevložil.

Chtěla bych si koupit UZ plašič myší. Našla jsem si českého výrobce Deramax, kde garantují, že UZ je neškodný pro člověka a hospodářská zvířata včetně ptactva, koček a psů. Píšou tam, kopíruji “Neškodí, dolní hranice jejich kmitočtu je nastavena nad hranici 24 kHz. Zvířata jako psi, kočky, koně, krávy, ovce apod. jsou sice schopné slyšet i signály vyšších kmitočtů, ale nad hranicí 24 kHz (v souvislosti s využitou max. hladinou akustického tlaku) již pro ně nejsou ultrazvukové signály obtěžující.”

Chlap tomu furt nevěří, že UZ zvířata neslyší nedbaje na frekvenci. Hledá nějaké studie. A tak se obracím na vás, na názory, zkušenosti, případně nějaké odkazy na ty studie.

Děkuji moc za všechny rady a postřehy. (Doufám, že už se to vloží)

Kuna (neregistrovaný) 19.11.2023, 15:25:29 xxx.xxx.47.72

Určitě to zvířata slyší, mně to pomáhá při ochraně auta před kunou, míval jsem problémy s překousanými kabely a od té doby nic….

… viz.internet:

Chcete se zbavit kuny jednou pro vždy? Vyzkoušeli jste už všechny ‚babské‘ rady a nic nepomohlo? Právě pro Vás jsme na Západočeské univerzitě v Plzni vyvinuli první opravdu funkční ultrazvukový plašič kun a myší v České republice, který tyto nepříjemné škůdce nadobro vyžene z Vašeho obydlí a vy budete v noci v klidu spát.

https://vyplasto.cz/?gad_source=1&gclid=CjwKCAiAgeeqBhBAEiwAoDDhn3dCvDsO7At8blN4p4SyMhL4DiypSet7VSO_h-cGTa9XHWa9-0So6hoCEnYQAvD_BwE


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.