Aktuálně: 4 801 inzerátů175 944 diskuzních příspěvků17 775 uživatelů

Lávový písek

Anonymní (neregistrovaný) 09.02.2024, 07:39:56 xxx.xxx.49.170

Jednou jsem viděl pořad, kde zakládali akvárium s lávovým pískem. Moc se nám to líbilo, máte ho někdo? Všude nabízí hlavně jen lávové kameny. Díky za odpovědi

Anonymní (neregistrovaný) 11.02.2024, 10:24:15 xxx.xxx.216.208

Mám založeno akvárko s lávovým pískem pro červené neonky, osázené kryptokorynami, je to super při správném nasvícení.

Zkuste se trošku zorientovat v oblasti kolem Bruntálu, kde je několik vyhaslých sopek! Nevím sice, jestli se jedná o chráněné území, ale trochu písku a kamenů snad nikdo tragicky postrádat nebude. Doporučuji se zkusit dohodnout s obecními úřady, na jejichž katastrech se tyto vyhaslé sopky nacházejí.

Anonymní (neregistrovaný) 13.02.2024, 17:45:58 xxx:xxx.60b6:e36c
Anonymní:

Jednou jsem viděl pořad, kde zakládali akvárium s lávovým pískem. Moc se nám to líbilo, máte ho někdo? Všude nabízí hlavně jen lávové kameny. Díky za odpovědi


Ideální je právě ten štěrk nebo drť. Menší frakce už dělá velký nepořádek, protože jednotlivá zrnka jsou velmi lehká a padají do filtru, plavou u hladiny a snadno se víří. Pod 0,5cm už to prostě nedělá dobrotu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.