Aktuálně: 4 946 inzerátů174 065 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Kořen barví vodu

Anonymní (neregistrovaný) 22.02.2024, 10:17:24 xxx.xxx.176.71

Mohl by mi někdo prosím poradit, co se dá udělat s novým kořenem do akvaria, aby se od něho stále nezabarvovala voda do hněda???? Koupila jsem si nový v akvaristice a stále barví vodu. děkuji za odpověď

Anonymní (neregistrovaný) 22.02.2024, 12:22:32 xxx.xxx.113.52
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.02.2024, 10:17:24

Ptala jste se při koupi prodavače na radu, jak s tím kořenem v akvu? Jaký je to kořen? Foto prosím, ideálně kořene (s visačkou) a akvária, ve kterém je kořen. Čím víc fotek, tím lépe.  

Jaké máte akvárium(druhově). Jak velké? Jak velký je kořen? Ne každý kořen se hodí ke všemu.

filipo
filipo (28 příspěvků) 23.02.2024, 11:30:53 xxx.xxx.94.89

Také jsem měl kořeny co barvily. Možnosti jsou dvě.

Vzít kýbl do kterého se celý kořen vejde, nalít vodu a až se voda zbarví vyměnit za čistotou. A to tak dlouho dokud bude kořen barvit vodu. 

Nebo ho dát do akvária a stejný postup, s  tím, že se nevymění všechna voda ale jen část.

Anonymní (neregistrovaný) 24.02.2024, 07:42:30 xxx.xxx.176.71

Děkuji už ho máčím v kýblu.

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 24.02.2024, 20:33:51 xxx.xxx.221.216

No někteří z nás barvení kořene ocení…já kořeny nyní nemám a přidávám do vody Torben…rašelinový výluh, ten taky pěkně voděnku zabarví, ale ryby se v tom cítí dobře…moje ryby…skaláry, tetry, neonky… Samozřejmě je možné nový kořen nějakou dobu máčet…slyšela jsem, že i zalití vroucí vodou by mělo pomoci. Některé kořeny, ale barví dlouho, i když už třeba ne tak intenzivně. Jako ano…můžete dát do filtru purigen a voda bude jako křišťál, ale já se ptám…není to škoda?? Jak bylo psáno výše…ryby to povětšinou ocení. A jo, asi chápu, ne každému se líbí, když je voda zabarvená. 

Anonymní (neregistrovaný) 25.02.2024, 08:28:18 xxx.xxx.176.71

No a jak dlouho potrvá než se kořen v akváriu vymočí a voda se vrátí do normálu?

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 25.02.2024, 09:02:47 xxx.xxx.189.104
Anonymní:

No a jak dlouho potrvá než se kořen v akváriu vymočí a voda se vrátí do normálu?


To je z mých zkušeností velmi individuální, dle kořenu. Některé kořeny mi barvily vodu i v řádu měsíců…možná i déle. Ne teda, že by voda byla vysloveně hnědá, ale takové to lehké zabarvení tam bylo. Některé kořeny přestanou barvit poměrně brzy. Z mého pohledu se prostě nedá paušálně říct, že např. 14 dní a pak to bude cajk.

Jestli vám opravdu to zabarvení od kořenu vadí, tak, jak už je výše zmiňováno, opravdu použijte do filtru purigen https://www.rostlinna-akvaria.cz/eshop/akvarijni-filtry/seachem-purigen-100-ml  vyzkoušeno…voda je jak křišťál.

A nebo, pokud kořen není nějaký obr a vejde se vám do nějakého hrnce, tak ho zkuste vyvařit…sníží to jeho schopnost barvit vodu- nevařit moc dlouho-….ale sníží, odstranit to ani to vyvaření nemusí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.