Aktuálně: 4 871 inzerátů175 126 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Odkalování

Houmer (neregistrovaný) 22.04.2024, 08:47:48 xxx.xxx.234.29

Zdravím, sovje akvárium jsem nikdy neodkaloval a zatím jsem neměl žádné problémy. A rostlinky mi perfektně rostou. Tak bych se chtěl zeptat jaký má odkalování význam a jak často ho provádět. A také jak provádět odkalování aniž bych při tom vysadil rostlinky. Díky.

Sardullah
Sardullah (991 příspěvků) 23.04.2024, 15:23:57 xxx.xxx.189.104
»
Odpověď na příspěvek uživatele Houmer z 22.04.2024, 08:47:48

No ono hodně záleží na tom konkrétním akváriu, jak hodně se člověk přiblíží k nějakému ideálu rovnováhy. Neboť v ideálním případě odpad ryb spotřebují rostliny, eventuelně potravu spadlou na dno zkonzumují ryby dna a nebo šneci…

No a pak máme akvária, kde to takto nefunguje a hromadí se bordelizmus a ten se prostě musí z akvárka odstraňovat neboť by tropil neplechu…no a to se provádí právě odkalováním…buď jenom povrchově…a nebo opatrně i hlouběji a v tom případě určitě neodkalovat celé akváriu najednou a nedělat tuto současně s čištěním filtru.

Já třeba provádím údržbu akvárií 1x týdně (výměna ⅓ vody) a odkalovačem vezmu jenom ty místa kde se třeba hromadí v důsledku proudění vody bordelíček. Hlubší odkalení jsem teda už léta nedělala, ale určitě nemá smysl to dělat někde v hustém porostu rostlin a nebo někde blízko u rostliny…spíš na volných plochách.

Takže pokud nemáte žádný problém, tak odkalování není nutnost.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.