Tennesseeský mimochodník

Tennesseeský mimochodník

Tennessee Walking Horse

Původ: USA
Barva: Nělouš, hnědák, ryzák, vraník, plavák, palomino
Využití: Práce, jezdectví
velikost písma:  A A A
16.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2592 zobrazení     0 komentářů

Historie

Plemeno vzniklo v 19. století v americkém státě Tennessee. Původně to měl být všestranný kůň pro zemědělství i jízdu, schopný překonávat velké vzdálenosti. Předci byli španělští koně, angličtí plnokrevníci, morgani, američtí klusáci a američtí jezdečtí koně. Narodil se hřebeček jménem Black Allan. Měl zvláštní chod, nazývaný mimochod, který pak předával všem svým potomkům. Dal vzniknout novému plemeni, které bylo schopné ujít rychle a pohodlně i velmi velké vzdálenosti.

Povaha

Tennesseeský mimochodník je ochotný, vytrvalý a společenský. Je laskavý, celkem učenlivý a je vhodný i pro děti nebo začínající jezdce.

Stavba těla

Hlava je větší s rovným profilem, krk je svalnatá a klenutý. Lopatky jsou šikmé, hrudník hluboký. Hřbet je krátký a rovný, záď mírně kulatá s vysoko nasazeným ocasem. Končetiny jsou delší, silné s dobrými kopyty. Koně mají specifický postoj s předními končetinami před tělem a zadními výrazně za tělem.

Srst může být bílá, hnědá, ryzá, černá, plavá nebo palomino. V kohoutku měří 150 – 160 cm.

Využití

Tennesseeský mimochodník byl původně oblíbené pracovní plemeno, dnes se využívají jako vytrvalí a spolehliví jezdečtí koně. Mají i své přehlídky, kde se ukazuje jejich elegance a zajímavé chody.

Text poskytl: http://www.cyberserver.cz/

Foto: www.statesymbolsusa.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.