Aktuálně: 5 587 inzerátů168 233 diskuzních příspěvků17 657 uživatelů
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 29.12.2010, 12:59:08 xxx.xxx.85.66
taky mám názor že by to chtěl dát víc času na sblížení,přece jenom pokud máte samičku už rok, bere vás za svého partnera a teď může brát samečka jako vetřelce.předpokládám že si je volně pouštíte, já bych si je zkusil pustit, samičku mýt u sebe a zkoušet pomaličku je zvykat na sebe i mimo klec, samozřejmě pod bdělým dozorem aby k něčemu nedošlo. ale jelikožto je sameček doma tak krátce dal bych jim ještě čas aspoň tak týden.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 28.12.2010, 21:40:12 xxx.xxx.85.66
zmíněné zařízení sice nemám, ale zkušenost s jinými výrobky mám takovou, že jsou nanic :-), pouze vytáhnou peníze z kapes, ať už to je odpozovač na myši,krtky,komáry atd.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 28.12.2010, 14:29:32 xxx.xxx.85.66
nemusí taky mluvit vůbec. papoušek není rádio nebo magnetofon.není řečeno že ikdyž je to žako že bude mluvit jak si vy přejete,nejdřív na to musí mít papoušek ( tím míním toho vašeho,né druh) vlohy a pak jej to musíte naučit, z mé zkušenosti se začínají žakové srozumitelně rozkecávat kolem roku ale není to pravidlo a každý je prostě jinačí. a hlavně je to taky o trpělivosti učitele ..........
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 25.12.2010, 18:57:32 xxx.xxx.85.66
na okraj, A.velkého bych také nedoporučoval je to sice krásný papoušek, ale v povaze je celkem dost tvrdohlavý a neoblomný, je poměrně hlučný a drtič a okusovač. Samozřejmě není to pravidlem. Se senegalcem nešlápnete vedle. Burzu bych zavrhl. Dejte přednost domácímu předání u chovatele,tj. vybrat si inzerát (určitě ručně dokrmeného - odpadne tím spousta věcí jako zbližování , bázlivost a stres papouška a další) takže vybrat si inzerát dohodnout si schůzku u chovatele doma a vyrazit.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 24.12.2010, 12:11:31 xxx.xxx.85.66
aru nobilis (ara červenoramenný) mohu z vlastní zkušenosti taky VELICE doporučit, ale řekl bych, že může být posléze poměrně hodně závislá na svého pána a to by v případě nepřítomnosti nemuselo dělat dobrotu. Já osobně mám názor že s p. konžským nemůže šlápnout vedle. Afričtí papoušci jsou dle mého nejvhodnějším kandidátem pro člověka který chodí do práce, neboť netrpí tolik na nepřítomnost pána. A s hlučností relativně nehlučností jsou výborní. S tím okusováním to také nemusí být až tak divoké.Momentálně mám p.kapského a ten se nedotkne doma ničeho a to je puštěný denně a několik hodin i bez dozoru. pyrura a aratinga také dobrá volba oproti africe temperamentnější papoušci a o trochu hlučnější. ale zase pán bydlí na RD a přece jen v kuse neřvou......
Obrázek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 23.12.2010, 18:24:21 xxx.xxx.85.66
Také se připojím :-) Klidné a bohulibé prožití Vánočních svátků, hodně zdraví a štěstí jak vám tak vašim opeřeným svěřencům a všem na kom vám záleží, spoustu lásky a krásných zážitků nejen těch chovatelských v novém roce 2011 přeje J.Bury
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 23.12.2010, 18:16:05 xxx.xxx.85.66
je to běžná součást papouščího jídelníčku, napomáhá trávení k vnitřní očistě a spoustu jiných věcí které jsou pro papouška velice prospěšné
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 23.12.2010, 18:13:02 xxx.xxx.85.66
to je sice super :-) co nabízíte, ale nezdělil jste částku, kolik času se mu hodláte věnovat,jak dlouho jste v práci, máte li zájem o většího zástupce papoušků nebo se spokojíte se středním či menším druhem..... chcete jít do toho na 10-20 či 5O let ? tj. uklízení,občasná náladovost,běžné starosti s možným onemocněním,volba opatrovníka v případě dovolené atd. , počítáte s křikem či by měl být tišší ? doporučení je mnoho
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 16.12.2010, 21:38:00 xxx.xxx.85.66
No já jsem také jeden z těch kteří mají papoušky zazimované v bytě. A z toho důvodu papouškům část dne přisvěcuji. U mne to bylo skloubení zbytečného z užitečným. Před několika lety jsem měl doma dvě větší asi 200l akvária. Jedno z nich bylo stavěno na výšku ( cca 80cm) a u něj byl problém s rostlinami pro přísun světla. Zainvestoval jsem asi 1200kč do tří trubic. V akvaristice je světlo a zejména jeho barevné , infra a ultra záření daleko složitější a důležitější než u papoušku jelikožto se tam jedná o tvorbu fotosyntézy a spoustu dalších věcí spojených se zářením ve vodním prostředí.. To je na dlouhé téma. Ale když jsem od této obývákové ozdoby upustil,zůstalo mi spousta věcí, zejména ty spešl trubice. Mám tam spektrální trubici nahrazující sluneční světlo, a trubice pro prospívání mořských živočichů kteří potřebují širší spektrum záření než dává žárovka-zářivka. Výroba JAPAN. Mám tedy zato, že by měli tyto zářivky produkovat podobné – né li stejné světlo jako zmiňovaná lampa. Výsledek ??? No, dle mého se u papoušků jedná pouze o marketingový tah na peněženky chovatelů. Ve svých lampách nevidím viditelný přínos papouškům, jen snad v tom že mají více světla než pouze to které jde od oken, ale to dle mě nahradí i úsporka či klasická trubice.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.12.2010, 13:34:28 xxx.xxx.161.104
to není kočkopes :-) , jen dnešní "móda", tohle je zlatý retrívr obarvený ( lepší barvou na vlasy) na tygra.............