Aktuálně: 5 562 inzerátů168 366 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 05.03.2013, 16:06:08 xxx.xxx.85.66
ano z nožkama je to složitější, bude třeba počítat s ručním dokrmením, protože jakoukoli fixaci samice sundá záleží jak brzo se to podchytne mě se to povedlo a malé nemá sebemenší problém začala mu razantně odčnívat levá nožka tak jsem je "slepil" k sobě asi na 14dní
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 28.02.2013, 22:51:49 xxx.xxx.85.66
omlouvám se cone, vím že to není z tohodle vlákna takže po přečtení to klidně smaž, jak dopadli testy DNA u žaků, holka nebo kluk :-) jsem s ženou zvědav :-))
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 28.02.2013, 20:04:57 xxx.xxx.85.66
hybridi se mi celkem pohledově líbí, ale z mého pohledu jim moc nefandím přece jen je to křížení genů a s matkou příroudou si nemá kromě ní kdo co hrát ....... ale drobná otázka, měl jsem zato, že kříženec Harlequin je kříženec ararauny a zelenokřídlé ???
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 25.02.2013, 18:58:01 xxx.xxx.85.66
asi vám nikdo nenapíše jak se starší pták schodne s novým, obvzlášt usedlý žako a "živá" nobiliska je docela možné že se nebudou mít v lásce ale budou se tolerovat,taktéž se může stát že si spolu porozumí,ale taky se může stát že po sobě pojedou,nobiliska asi ne, ale žako by mohl mít s ní problém, jelikožto se nobiliska dá ochočit a trofnu si říct že je daleko přítulnější než žako, může se stát, že žakouš začne žárlit a dělat co by neměl,kousat ještě víc, nebo začne mít časem depky a začne se škubat nebo něco jiného to je těžko říct, jsou to dvě naprosto rozdílné povahy .......
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 22.02.2013, 17:01:47 xxx.xxx.85.66
to není o "rýpání" :-) to je o tom, to skutečně chtít, a to že jste nenašla nic konkrétního je celkem trochu irelevantní :-) protože třeba tady na těchto stránkách : http://papousci.chovzvirat.com/clanky/aratinga-jendaj-rucni-odchov.html máte tento článek, který je krásně a funkčně zpracovaný se vším co jste chtěa vědět, to že je to aratinga vůbec nevadí, protože tito papoušci jsou odchovem takřka stejní, takže co je psáno zde je dostačující a celkem přesné i na mníška :-) přeji dobrou volbu
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 20.02.2013, 21:53:59 xxx.xxx.85.66
ano tato inzerce je k vzteku :-( troufám si říct,že zdejší stránky jsou poměrně hojně navštěvované a tyto inzeráty ji poměrně HODNĚ kazí celkovou image což je obrovská škoda .....
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 20.02.2013, 21:02:20 xxx.xxx.85.66
ale jak jsem psal výše, není třeba lomit ruce pokud máte o to opravdový zájem,je to věcí odhodlání,to riziko bude vždy,to je i u zkušených chovatelů,ale kdo je připraven, není překvapen ! věděním získaným ze čtení a nauky teorie vás na to dokáže při těchto možnostech docela hodně dobře připravit ! ale zájem musí být skutečný :-)
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 20.02.2013, 17:29:06 xxx.xxx.85.66
Dobrý den. Jelikožto z Vaši otázky cítím celkovou neznalost o ručním dokrmování,být váma tak bych se do toho nepouštěl. Nejsem z těch, kteří by rezolutně zamítali dokrmování papoušků pokud člověk nemá žádné zkušenosti, ale vámi položené otázky jsou natolik základní které jste si měla dávno zjistit sama z fór, různých stránek atd, věřte není toho na netu málo co se týká ručního dokrmování a zkušeností s tím. Na druhou stranu trochu ze svého pohledu spekuluji že i 4týdenní dokrmování novým majitelem má svůj význam (za předpokladu že to zvládnete) než si jej nechat dokrmit prodávajícím chovatelem, to je ale věc názoru. V prvé řadě si sama zjištěte z různých informací na netu co obnáší skutečné dokrmování ptáčat cca do 40dne věku mláděte(obrazně papoušků) a pak se ptejte spíš otázkou např." jaká dok.směs se vám zdá výhodnější zda ta nebo ona,apod.) v opačném případě se přikláním k Orině,skončíte neštastná se spoustou i základních otázek na fórech s titulkem" pomozte můj mníšek ...." nechci vás nijak zastrašovat nebo brojit proti vám, ale pokud máte o dokrmení skutečný zájem tak to chce sama číst,sama hledat,sama zjištovat co nejvíc a pak si sama po zjištěných informacích zvážit zda budete schopna ustát vše co bude třeba
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 04.02.2013, 20:13:49 xxx.xxx.85.66
jako mazlíka určitě dokrmenou, je sice pravdou, že i nedokrmená se dá poměrně dobře ochočit ale dle mých zkušeností už tam určitě není to pouto jaké je u ručně dokrmených ano můžou být celkem hluční, ale něco jiného je s více papoušku popřípadě ve voliéře a něco jiného jako domácí mazlík sólo doma pár triků se naučí, ale slova neočekávejte, nemají moc velké vlohy k mluvení a to co "mluví" tomu hlavně rozumí páníčkové :-)
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 03.02.2013, 12:01:47 xxx.xxx.85.66
ano mám aru doma mít aru v bytě je docela dobře řešitelná věc, chce to však určité pravidla a něco tomu objetovat, jak pro dobro papouška tak vaše a posléze i sousedů :-) není to o tom, co se hodně diskutuje velikost papouška a jeho možné projevy hlasové,je zatím i trochu víc věcí, zejména to věnovat se mu, čím větší papoušek tím více péče a času a podle toho se pak vše odvíjí jestli chcete můžete mi pisnout na mail a můžem to probrat......
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 01.02.2013, 20:46:03 xxx.xxx.85.66
na tomhle odkazu najdete inzerentů více, tuhle jsem vybral náhodně z několika jen ať víte oč jde cena se odvíjí samozřejmě od velikosti a použitého pletiva ale každopádně jak jsem psal, pro papouška určitě lepší a k velikostem sériově vyráběných levnější http://www.ifauna.cz/chovatelske-potreby/inzerce/r/detail/1874581/prodam-ruzne-voliery/
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 31.01.2013, 18:54:28 xxx.xxx.85.66
tyto voliery na míru se dělají takřka z 85% z hliníkových profilů a bodově svařovaného poz.drátu používá se to běžně a neznám jediný případ kdy by s tím byl problém jen pro araraunu je třeba hrubší drát klece bych asi vypustil, můj názor je že jsou opravdu jen na parádu než na účel ...... určitě vám jde spíš o pohodlí a prostor pro papouška než o to jak bude klec vypdat v místnosti a navíc když máte i byť takto udělanou voliéru, ale s větším prostorem, je daleko jednodušší ji přizpůsobyt a rozvrhnout vevnitř, než tyhle "malé" klece jak k obrazu svému, tak potřebám papouška
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 30.01.2013, 20:02:59 xxx.xxx.85.66
klec bych opominul - předražené a spíš na parádu za ty peníze 6-10000kč si spíš nechte udělat voliéru na míru (nebo sám) podle největších proporcí které vám byt - místnost dovolí např.2x2x2m
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 03.01.2013, 20:00:08 xxx.xxx.85.66
souhlasím, dlouholetá praxe je nejlepší vědomost např. moji rodiče, před 9 lety dostaly mladého dokrmeného senegalce, první rok dva, dotazy,otázky, atd. nyní mě sami i něčím překvapí co jsem třeba nevěděl, jsou to jen maličkosti ale praxe je praxe člověk co 20 let něco chová se nebude ptát, co mu dát, co jak proč vypadá,co jak dělá,proč, jedině když onemocní ......
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 03.01.2013, 17:50:19 xxx.xxx.85.66
papoušci mají důmyslný a výborný termoregulační systém který jim brání přehřátí a určitému stupni "chladu" takže je přirozené když můžou mít na Váš omak studenější nožky z toho nemusíte mít strach koupání, papoušek sám cítí co chce a když je vám třeba zima a on se koupe určitě vězte že mu to nevadí, pokud jej máte v teplotě kolem 20st. tak si s tím poradí :-) na průvan každopádně POZOR ať s koupelí nebo bez ní, či je teplo nabo akorát když bude ve vichřici stát na stromě, nic se mu nestane, ale když bude v průvanu je poněm