Aktuálně: 4 934 inzerátů174 256 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

žako a ara nobilis

mia001
mia001 (3 příspěvků) 25.02.2013, 14:22:32 xxx.xxx.24.204
dobry den,mam 5 rocneho zaka od povodneho majitela,v nasej domacnosti zije 2 roky,nejdem pisat o tom ako kuse inych clenov rodiny a robi nalety-toho sa tu isto popisalo dost a obcas kusne aj mna :) chcem sa hlavne opytat ci je vhodne k nemu kupit aru nobilisku? velmi sa mi tento papagaj paci a rada by som si ho kupila len neviem ako sa bude znasat so zakom ked ja som jeho milacik.aru by som kupovala od malinka ked bude moct odist od chovatela udomacnenie bude isto problemove s tym ratam ale ak mate niekto skusenosti mozete mi poradit? alebo aky papagaj by sa hodil ku zakovi?dakujem za odpovede.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 25.02.2013, 18:58:01 xxx.xxx.85.66
asi vám nikdo nenapíše jak se starší pták schodne s novým, obvzlášt usedlý žako a "živá" nobiliska je docela možné že se nebudou mít v lásce ale budou se tolerovat,taktéž se může stát že si spolu porozumí,ale taky se může stát že po sobě pojedou,nobiliska asi ne, ale žako by mohl mít s ní problém, jelikožto se nobiliska dá ochočit a trofnu si říct že je daleko přítulnější než žako, může se stát, že žakouš začne žárlit a dělat co by neměl,kousat ještě víc, nebo začne mít časem depky a začne se škubat nebo něco jiného to je těžko říct, jsou to dvě naprosto rozdílné povahy .......
anonymní (neregistrovaný) 26.02.2013, 11:19:06 xxx.xxx.62.209
mám oboje - žaky i nobilisky. nobilisky jsou "starousedlíci", žakové přišli cca 2 roky po nich. nemají se rádi, společné pouštění moc nefunguje, buď je musím furt hlídat (což je opruz a stejně to vzájemným konfliktům nezabrání) nebo je pouštět na střídačku (což je taky opruz). ať už vzájemnou šarvátku začne kdokoli, ten, kdo vyjde poražen, je skoro určitě nobiliska.
mia001
mia001 (3 příspěvků) 26.02.2013, 14:05:04 xxx.xxx.24.204
dakujem velmi pekne za odpovede...no moc ste ma nepotesili :) mojho zaka sa vzdat nechcem kvoli mladej nobiliske ale ked velmi by som ju chcela neviem co mam urobit teraz :( este som rozmyslala tak,ze nobilisku bude vychovavat partner kedze zako si obsadil mna a ja sa pokusim nejako k nej si najst kontakt...
anonymní (neregistrovaný) 26.02.2013, 15:48:33 xxx.xxx.14.249
Jo bylo by pěkné je mít v kleci pohromadě, ale nejde to. Já u našich nejprve vypouštím prcka, uklidím klec, pak pomazlím a jde ven žako se stejným postupem. Jinak se spolu pěkně dohadují, žako volá jeho jméno.... Když náhodou sedne na jeho klec, mám fofr :-D
anonymní (neregistrovaný) 27.02.2013, 12:18:00 xxx.xxx.14.249
Tak mi to zvládáme dobře, ale jsem doma a věnuji se jim hodně.
anonymní (neregistrovaný) 27.02.2013, 12:18:47 xxx.xxx.14.249
Ježíš překlep: My to zvládáme dobře :-D
anonymní (neregistrovaný) 27.02.2013, 12:59:24 xxx.xxx.24.204
no ja som kazdy den v praci do 18 a potom az ked pridem domov sa venujem zakovi ja cez den je s nim otec tak zako nie je sam doma :) ale viem si predstavit,ze by tam bola aj nobiliska.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.