krunýř želvy

Ahoj, rád bych se zeptal, jestli někdo náhodou nemá zkušenosti s krunýřem želvy řecké (T. greaca). Mám asi 10letou samici a už asi 3 roky má trochu "vadné" poslední dva páry štítků na plastronu na osasní straně těla. Celá tato část se při tlaku lehce prohýbá - narozdíl od přední části u hlavy - ta je pevná- a ten úplně poslední pár na plastronu pod ocasem - ty dva ani mezi sebou nejsou napevno srostlé, je mezi nima určitá vůle. Zbytek krunýře je normálně pevný a zdá se, že ani toto postižení želvě nevadí. Veterinář říkal, že to je"kolagení vazivo, to by mělo srůst", ale přestože dostává vitamíny a každé léto je ve venkovním výběhu na slunci, nelepší se to. Neví někdo náhodou co s tím? Či je to snad normální?
neregistrovaný D.Blažek neregistrovaný
S tím žádnou zkušenost nemám ale pokud má v létě možnost slunění jak uvádíš, tak je to pro krunýř to nejlepší. V případě, že celý krunýř je pěkně pevný, tak bych z toho vědu nedělal. Jaké dáváš vitamíny?- některé mohou spíše uškodit.
zbynek zbynek autor webu 592 příspěvků
Všechna Testuda mají zadní část plastronu, která je tvořena párovými štítky stehenními a análními, spojenu s ostatními částmi plastronu více či méně pohyblivým vazem. Toto je patrné zvláště u starších samic. Vet vás informoval špatně, toto "volné" spojení se stářím stává stále zřetelnější, v žádném případě nesroste.
neregistrovaný KHor neregistrovaný
Svojí želvě (T.marginata) občas promazávám krunýř olejem,promašťuje se a zůstává pevný a lesklý. S tím,co uvádíš také zkušenosti nemám,ale pokud Ti veterinář nedal žádné rady či vitamíny,a želvičce to nevadí,určitě to nebude nic vážného :-) Přeji mnoho úspěchu
neregistrovaný Elizabeth neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »