Aktuálně: 5 006 inzerátů173 799 diskuzních příspěvků17 747 uživatelů

Agrasivita papouška

Jana Kocandová (neregistrovaný) 30.06.2012, 13:15:08 xxx.xxx.244.138
Dobrý den, potřebovala bych poradit, jak mám zbavit agresivity papouška. V normální situaci je hodný, přítulký, dává pusinky, ale jakmile přijde do místnosti jedna a tatáž osoba a papoušek si pamatuje tu určitou osobu, tak hned letí k ní a všechny ostatní osoby v místnosti odhání, napadá je zobákem a klove. Tohle dělá pokaždé, když je s tou osobou. Jak mám odnaučit tohle chování? Protože papoušek je dost nepříčetný a trvá dlouho, než se vzpamatuje a je zase jako dřív. Tohle chování pozoruji už pár měsíců, myslím od konce zimy s příchodem jara a pořád se to zhoršuje. Nyní už jen zahlédne to osobu a je jak vyměněný. Nevím si s tím rady, chlácholím jej, mluvím na něj, ale on na mě stále útočí. Největší problém je, že ta osoba, kterou si tak moc oblíbil je rodinný příslušník a tudíž nejde vyvarovat se situacím jejich styku. Děkuji za rady. Budu strašně ráda, když Vás napadne nějaká pomoc. Miluji svého papouška nadevše a tahle situace mě dost zraňuje.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 01.07.2012, 21:35:06 xxx.xxx.85.66
asi vás moc nepotěším papoušek přichází do toku a je fixovaný na tu danou osobu ve které zhlédl svého partnera a okolí bere za soky v tomhle případě se jedná o přírodní pochody které asi neovlivníte okrajově,nejedná se o senegalce čí žaka ?
Peťula (neregistrovaný) 02.07.2012, 10:40:10 xxx.xxx.38.103
Těžko radit, ale zkusila bych ještě počkat, ptáci nejsou v toku celoročně. Taky jste nenapsala, jak je starý. Pokud teprve dospívá, může se stát, že se zkliní. A když ne, tak bych mu zkusila zamotat hlavu. V přítomnosti více osob bych nechala jeho oblíbeného člověka, aby ho zradil, vůbec si ho nevšímal nebo ho i odháněl. Určitě by změnil chování. Ale pravděpodobně se upne prostě jen na někoho dalšího. Ale dobře to promyslete, taky riskujete, že pak nebude mít rád nikoho.
Jana Kocandová (neregistrovaný) 09.07.2012, 23:07:05 xxx.xxx.244.138
Ne, jedná se o Papouška nádherného. A moc děkuji za rady, Zkusíme veškeré možnosti.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.