Aktuálně: 5 003 inzerátů173 736 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Mníšek šedý nebo p.Senegalský

Tomy
Tomy (10 příspěvků) 08.07.2012, 18:38:20 xxx.xxx.243.242
Dobrý den, Zkušenosti s chováním mám mírně pokročilé a to díky chovu andulek, papoušků zpěvavých a zebřiček. V současné době nemám žádného a proto bych si rád pořídil buď papouška Senegalského nebo Mníška šedého, samozřejmě ručně dokrmeného. Ale nemohu se rozhodnout kterého. Byl bych rád kdyby jste mi poradili a napsali nějaké vlastní zkušenosti s těmito druhy. A pokud by jste mohli napsat v jaké cenové relaci se pohybují S pozdravem Tomáš F.
Lenka (neregistrovaný) 11.07.2012, 20:21:31 xxx.xxx.11.157
Tomáši pokud jsi sám v domácnosti, klidně si kup senegálce. Upne se totiž na jednu osobu, a to bez rozdílu jak je úžasný a od jakého chovatele je. Toto je dáno. Takže ti může napadat rodiče, přítelkyni, kohokoliv, pokud se rozhodne. Navíc si klidně zvolí za partnera jiného člena rodiny a ty na něj nebudeš moci ani sáhnout.... Takže vol i podle své situace. Mníšek je mnohem tišší, není tolik destruktivní a neupíná se pouze na jednoho člověka. Navíc neprochází takovou pubertou, jako senegálec, kdy tě bude ze dne na den nenávidět a kousat do krve. Toto období trvá cca 3měsíce, pak se vrátí do normálu, ale spousta lidí je za toto prodává. Pro jednoho člověka jsou to úžasní mazlíci, kteří jim plně vystačí a jsou skutečně věrní. Ale ostatní lidé jsou ve většině případů opravdu problémem. Cenově je senegálec dražší než mníšek. A propo - "samozřejmě ručně dokrmeného" - toto nezajišťuje krotkost a přátelství. My jsme hledali nedokrmence a má mnohem přirozenější chování a v mnoha ohledech je mnohem flexibilnější a věrnější, než dokrmenec, který zná jen člověka a to od malička.... :) Ještě si určitě spoustu načti. Nejdříve si sám najdi pro a proti v povahách a potřebě po prostoru, než aby jen chtěl - "srovnejte mi je" a na tomto základu si vybereš. To je špatně ;)
anonymní (neregistrovaný) 12.07.2012, 19:01:42 xxx.xxx.196.88
no dobrá rada nad zlato.že mníšek je méně hlučný než senegalec tedy slyším poprvé.opravdu rada od odborníka.
Peťula (neregistrovaný) 12.07.2012, 20:42:01 xxx.xxx.6.82
ahojky, dnes s lenkou nemohu souhlasit. Vybírat druh podle situace v rodině není dobrá rada, protože papoušek žije dlouho a rozhodně se situace v životě za tu dobu několikrát změní. Mám senegalce, s mníškem jako s mazlíkem mám zkušenosti pouze zprostředkované od návštěv jiných chovatelů a přátel. Senegalec je jak se říká malý papoušek s chováním velkých, mníšek je svými projevy bližší spíš menším. Co se týče hlasového projevu, senegalec, který nepřichází do styku s jinými papoušky se projevuje většinou časem více imitacemi naposlouchaných zvuků, slov, mumlá, kýchá, srká kjako člověk, napodobuje ledničku, reklamy z TV a podobně. Mníšek se častěji prjevuje přirozeným projevem a ten je nepříjemnější než senegalcův. Jestli máš možnost, najdi si chovatele v okolí, od obou druhů, třeba i neochočených a domluv si setkání. Nejlépe se rozhoduje na základě vlastní zkušenosti. Hodně štěstí při výběru.
anonymní (neregistrovaný) 13.07.2012, 08:47:03 xxx.xxx.248.34
Já spíš souhlasím s Lenkou, náš mníšek je jeden z nejtišších pappušků, kterého jsem měla Tichý, rozvážný, vnímavý, nehysterčí, jeho puberty jsem si vůbec nevšimla a mluví celé věty, a to podle situace. Radím mníška.
anonymní (neregistrovaný) 13.07.2012, 19:31:31 xxx.xxx.243.242
Děkuji všem za rady ... Zrovna dnes jsem si do rodiny pořídil 8 týdenního Mníška Šedého. Chovatelka mi k němu dodala krmení KAYTEE exact hand feeding ... také řekla že bych mu měl dávat kašičku ráno a večer ale něják neřekla kolik by toho tak měl spapat. Před 5min. spapal něco kolem 6ml a to do něj šlo vážně rychle. Nerad bych ho něják přecpával a zároveň nedával málo. Prosím o radu. S pozdravem Tomáš
anonymní (neregistrovaný) 13.07.2012, 19:44:55 xxx.xxx.243.242
A mám ještě jednu otázku ... Rád bych se zeptal jestli je možné kašičku, kterou sem připravil dnes večer nechat na zítřek. Nebo pokud mám každý den a to ráno a večer dělat pokaždé novou. Děkuji
Lenka (neregistrovaný) 13.07.2012, 22:08:54 xxx.xxx.11.157
Jednoznačně pokaždé novou. Dost se divím majitelce, že prodá neodstavené mládě, které si musí člověk laicky dokrmit a ještě k tomu nic neřekne. To je celkem o zdraví toho mláděte :( Mám dojem, že dokrmovací množství je uvedeno na obale dané směsi. Ale snad tu někdo poradí blíž.
anonymní (neregistrovaný) 14.07.2012, 08:38:49 xxx.xxx.248.34
Myslím, že 5 mm je pro 8 měsíčního docela málo. A určitě vždy kaši nocou! A správné teploty. Máte ho od Plzně?
anonymní (neregistrovaný) 14.07.2012, 08:46:39 xxx.xxx.248.34
Ještě bych svůj příspěvek trochu poopravila. Vy už vlastně tohle mládě pouze přikrmujete, jinak by mělo pomalu samo zobat. Dávejte mu během dne senegal apod. Pozor, abyste nezmeškal úplný odstav, to je nepřikrmoval moc dlouho, jinak by se papoušek nemusel naučiit vůbec sám zobat. I takové případy se vyskytují!
Orina (neregistrovaný) 14.07.2012, 09:55:44 xxx.xxx.38.140
Pokud mohu dodat něco k přikrmování papouška, tak je přímo testuhodné, že musíte shánět rady zde na diskuzi a veškeré informace nejen ústní ale hlavně písemné neposkytl chovatel - ka. Je mi jasné, že při přebrání papouška jsou noví majitelé tak konsternováni, že často ani neposlouchají co jim člověk říká, proto dávám veškeré zásadní rady ještě písemně. Pokud chovatel vezme za papouška peníze, měl by se o jeho dobrý zdravotní start postarat tak, aby si nový majitel doma věděl rady jak začít s krmením apod. To co vám tady napíší chovatelé jsou jen kusé informace, které načerpali při svých odchovech. Ale to zásadní by měl říct chovatel, který svůj odchov a jeho potřeby zná nejlépe.
anonymní (neregistrovaný) 14.07.2012, 12:35:35 xxx.xxx.248.34
Je to pravda, já když si beru papouška, tak jse úplně mimo, a co mi chovatel říká, i když to chci pobrat, tak si v žádném případě nepamatuji vše. Naštěstí jsem vždy dostala informace písemné spolu s rodokmenem papouška.Myslím, že tak to má být.
Tomy
Tomy (10 příspěvků) 14.07.2012, 13:36:28 xxx.xxx.243.242
Omlouvám se všem ... poté co jsem si přečetl komentáře ve kterých stálo : ,,informace nejen ústní ale hlavně písemné neposkytl chovatel - ka ,, tak teprvé poté jsem si uvědomil že mi chovatelka slíbila poslat veškeré informace na e-mail =)) A také je tam mám. Omlouvám se všem za mou hloupost. Byl sem tak rád když jsem ho držel poprvé v ruce, že jsem nevnímal na 100% co mi říkala chovatelka. Ještě jednou všem děkuji za POMOC ohledně nového přírustku do rodiny. S pozdravem Tomáš F.
anonymní (neregistrovaný) 14.07.2012, 14:09:33 xxx.xxx.248.34
Tomu rozumím. :-) Tak hodně štěstí a kdyžtak se ptejte, vychovala a ručně jsem dokrmila mníšky dva.
Tomy
Tomy (10 příspěvků) 14.07.2012, 15:48:24 xxx.xxx.243.242
Po dvou hodinách mám další dotaz, který není v e-mailu od chovatelky. Chovatelka mi doporučila, abych si mníška bral často do ruky a hladil ho, povídal si s ním a dával mu jídlo z ruky. Problém je že když dám ruku do klece a něžně ho uchopím, tak se chytne mříží a nechce se pustit. Nechci mu něják ublížit tak ho pustím a hladím ho alespoň v kleci. Tohle nastalo dnešní den, a přitom ještě včera se nechal vyndat z klece. prosím proto o tuto radu. Děkuji Tomáš F.
anonymní (neregistrovaný) 14.07.2012, 16:59:07 xxx.xxx.248.34
A je ručně dokrmený???? Bych řekla, že tedy ne. Pokud nechce, tak ho takto neberte. Nechte ho nejprve nalézt na prst. Za hřbet zezadu ho tedy neberte, když nechce. Jak ho krmíte? Lžičkou nebo stříkačkou?
Tomy
Tomy (10 příspěvků) 14.07.2012, 17:04:05 xxx.xxx.243.242
Ano je ručně dokrmený ... Je mu 8 týdnů. Ráno a večer ho dokrmujeme stravou ve stříkačce. Už také papal jablíčko, které bylo připevněné kolíčkem na kleci.
anonymní (neregistrovaný) 14.07.2012, 17:09:13 xxx.xxx.248.34
A kde ho krmíte? Já ho vždycky vzala z klece (to ale spal ještě v kleci v krabičce s plyšákem), dala do košíčku a krmila. Právě když je ručně dokrmený, ale poctivě od určitého věku, ne posledních pár dnů, tak by se měl nechat vzít do ruky v pohodě. No uvidíte další dny, každopádně bych to nehrotila a když nechce, zkusila bych ho nejdříve na prst.
anonymní (neregistrovaný) 14.07.2012, 17:36:18 xxx.xxx.248.34
Takto spal, a to dost dlouho.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.