Aktuálně: 5 019 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Ekletus v panelaku

Peťula (neregistrovaný) 22.07.2012, 08:37:53 xxx.xxx.6.82
Ahoj, zkušenost ne, ale pokud jste ho někdy slyšel, je vám jistě jasné, že s takovým hlasem se to bez problémů se sousedy asi neobejde. Jistě se najde jiný názor, vždyť v panelácích lidé mají ary, žaky, kakaduy, i třeba číňany a patagonce. Je to jen o lidském přístupu. Žiju na vesnici v rodinném domku se zahradou, mám vnitřní i venkovní volierky, ale mám sousedy fajn, a chci aby to tak zůstalo. Takže i přes to, že právě tenhle papoušek je pro mě tím nejkrásnějším, nemám ho.
šiška ol. (neregistrovaný) 22.07.2012, 09:07:06 xxx.xxx.67.3
Měl jsem po krátkou dobu - asi rok - dva samce ssp. solomonensis, jeden byl odchytový a druhý asi 4letý jeho odchov, oba nebyli plaší, brali si pamlsky přes pletivo z ruky, byli umístění v cca 2m boxu, no a spíše jsem o nich nevěděl, vím ale o jedincích, kteří jsou abnormálně hluční.
anonymní (neregistrovaný) 22.07.2012, 13:32:10 xxx.xxx.116.252
Mají sice silný hlas ale zakřičí pouze několikrát za den.
šiška ol. (neregistrovaný) 22.07.2012, 15:56:47 xxx.xxx.67.3
jasně, ale jsou i mezi ukřičenci ptáci tišší, měl jsem to štěstí na tu klidnější část populace
Peťula (neregistrovaný) 23.07.2012, 14:57:09 xxx.xxx.38.103
myslím, že záleží hlavně na sousedech, ono někdy i párkrát zakřičení za den, slyšitelné přes několik vchodů může zkazit mezilidské vztahy. Mě se vždy moc líbilo, jak jsou to klidní, příjemní ptáci, až jednou u chovatele, kde pár hnízdil jsem měla možnost užít si plně projevy hlídkujícího samce, a to teda spadla klec, a bylo jasné, že něco takového si nemohu dovolit. Třeba jako mazlíčci jsou opravdu zcela jiní.
v. (neregistrovaný) 23.07.2012, 17:08:30 xxx.xxx.92.1
Měl jsem několik párů vosmaeri. Jeden samec, odchyťák za 5 let nezakřičel ani jednou a ten na fotce řval celý den. Byl salyšet víc jak 50 metrů od baráku.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.