Aktuálně: 5 019 inzerátů173 886 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

kousání mladého sam. andulky

Martine
Martine (2 příspěvků) 20.09.2012, 16:28:20 xxx.xxx.88.30
Dobrý den, mám necelé dva týdny samečka andulky. První týden byl v pořádku, andulka se chovala přátelsky a dokonce se velice rychle naučila jíst z mé ruky nebo hladit po noze. Ani jednou se nestalo, že by mě kousla nebo se ohnala po mé ruce. Pak jsem ale začala chodit do práce (začala jsem pouštět rádio, když jsem mimo domov a přidala plastovou hračku (několik cinkajících kuliček s rolničkami), kterou si náš andulák ihned oblíbil) a snažím se naší andulce maximálně věnovat po zbytek dne, volna. Bohužel od té doby, co nejsem doma stále, tak začíná být andulka agresivní. Nadává a nesnese ruku v kleci. Když už neodolá dobrotě v nastavené dlani, tak musí přidat bolestivé kousnutí. Nevím, jak reagovat. Četla jsem různé názory, ale u předchozí andulky se ignorace neukázala jako správné řešení, protože pro andulku ignorace znamenala, že kousání nic není a kousala neustále. Snažím se zachovat klid a přísným hlasem opakovat, že kousat se nesmí, ale andulka zůstane v klidovém stavu (načepýřená) a kousání stupňuje. Je možné, že pouze brání svou oblíbenou hračku, u které tráví svůj čas, i když už já jsem doma a mluvím na ni. Z počátku jsem byla nadšená, jak je tato andulka báječný kamarád, teď začínám mít obavu, že si začíná být svým vlastním pánem. Jinak je to ptáček inteligentní a už se snaží mluvit. Budu vděčná za Vaše rady.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 21.09.2012, 11:50:28 xxx.xxx.106.152
Dobrý den, přispěji trochu svými zkušenostmi. Rádio bych mu v žádném případě nepouštěla. Může mít potom zvuk hudby spojený s vaším odchodem a bude reagovat na puštěné rádio neadekvátně, i když vy budete doma. Chápu, že nechcete, aby se cítil sám, ale určitě pro něj bude lepší klid, kdy si bude moct i pospat, než 8 hodin nepřetržité "zábavy". Nereagovat na kousání není dobře, jak víte sama z předchozí zkušenosti. Otázkou je, jestli vás kouše jen v kleci, nebo jestli vás pak bude kousat i venku, až ji pustíte. Kousání v kleci opravdu může znamenat, že brání své teritorium a novou hračku. Nepíšete, jak je stará, také to může znamenat, že v mládí zkouší, co si může dovolit, popř. jak co chutná :-) V případě, že kouše, když jí něco dáváte, dát pamlsek hned pryč, důrazně říct např. FUJ, NESMÍŠ. Po chvíli mu ho zkusit dát znovu a nechat mu ho a hezky na něj mluvit, jen dokud nezačne zas kousat. Zachovat klid je na místě, protože někteří zlomyslní papoušci koušou často jen pro to, že se jim líbí, jak u toho člověk nadává :-)
Martine
Martine (2 příspěvků) 21.09.2012, 18:17:12 xxx.xxx.88.30
Moniko, děkuji. :-) Jedná se o mladě andulky. Přesný věk neznám, nicméně mi ho pomáhal vybírat zkušený chovatel papoušků. Nedoporučil by mi staršího jedince, věděl, že mi jde o ochočení. Dnes je klidnější. V předchozích dnech jsem vypozorovala, že ho trápí rostoucí peříčka. Jedná se pravděpodobně o kombinaci rostoucího peří (nevrlost), obrany klece a zkoušení toho "co si můžu dovolit". Udělala jsem tu chybu, že u andulky často sedávala na nízké židli a měla jsem proto oči níže než ona. To už jsem napravila. Musím také respektovat, že nemusí mít pokaždé „tu správnou náladu“. Omlouvám se, že o samečkovi mluvím jednou v mužském rodě a jednou v ženském (andulka). Není ještě vybarven/á, ale prý to má být kluk, což napovídá i jeho počáteční vlídná povaha. Předchozí andulka byla samička a pěkně nás potrápila. :-)
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 24.09.2012, 11:49:49 xxx.xxx.106.152
Také nemám se samičkami na ochočení dobré zkušenosti (andulky, kakariki) :-) Teď se pokouším vychovat jednu z letošních mláďat, ale bohužel nemám tolik času, jak bych si představovala a samička je ještě v kleci se sestřičkou, která o ochočení zájem nemá, tak to jde hodně hodně pomalu. Věřím, že ze samečka budete mít fajn kamaráda. Je pravda, že jim člověk do hlavy nevidí a přes to, že jsou to jen ptáci, mají svou hlavu a svoje nálady :-)
Karolína (neregistrovaný) 20.03.2017, 07:05:08 xxx.xxx.72.9
Dobrý den. Mám doma dvě andulky (jsou to samečci) ta jedna mi pořád něco okusuje a vyjíždí na tu druhou. Neví někdo co mám dělat? Děkuji za odpovědi.
Karolína (neregistrovaný) 20.03.2017, 07:07:02 xxx.xxx.72.9
Dobrý den. Mám doma dvě andulky (jsou to samečci) ta jedna mi pořád něco okusuje a vyjíždí na tu druhou. Neví někdo co mám dělat? Děkuji za odpovědi.
Martina (neregistrovaný) 21.05.2017, 17:17:17 xxx.xxx.36.79
Ahoj.Mam andulku- kluka.je to cipera a moc šikovná.krasne mluví a je společenský.posledni týden je opravdu nezvladatelny.nalitava do obličeje a stipe.sedite u stolu on si hraje a z ničeho nic běží a stipe.sedi na rameni a zase stipe.nic se u nás nezměnilo jen jeho chování.muze cely den volně lítat.pri příchodu kohokoli domů každého vítá.jen co přijde vítání začne naletavat a stipat.stale skřípe zobakem.je my to líto ale ted uz takovou volnost nema
J.M. (neregistrovaný) 21.05.2017, 20:20:59 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Martina z 21.05.2017, 17:17:17

... zkuste mu přikoupit samičku; ale aby to byla ONA na 100 % !

Elena (neregistrovaný) 22.02.2022, 15:56:41 xxx.xxx.57.146

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat mám andulku(samečka) cca 2 měsíce ze začátlu to vypadalo dobře, ale potom začal kousat potom jsem ho nějak zázračně ochočila a byl skoro každý den puštěný díval se se mnou na filmy, ale pak se něco zvrtlo jen tak pro nic za nic začal kousat nechtělo se mu vůbec ven, tak jsme začala od znova sice pomalu, ale skoušela jsme to, tak byl hodný hladila jsme si ho, ale pak jsem něco udělala asi špatně a opět začal kousat nevím co mu je, tak jsem mu dnes sundala hračku, ale prosím o radu nevím co mám dělat chtěla bych, aby za mnou třeba lítal sám od sebe ven a ne abych ho do toho musela nutit, což nedělám do ničeho ho právě nenutím nevím co se mu točí hlavou:( 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.