Aktuálně: 5 019 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Žako - mluvení

Tomáš (neregistrovaný) 18.10.2012, 10:53:56 xxx.xxx.178.178
Dobrý den, chci se zeptat kdy Váš žako začal mluvit? Je mu pů roku a máme ho cca od 2 měsíců. Vše zvládá v pohodě, domácí mazel.:) Mluvím na něj pořád dokola pár slov (ahoj,pašák,pusu atd...) a zatím jen "napodobuje" tón hlasu, ale nic smysluplného nevypustí.:) Jak to bylo u Vás? Díky za odpovědi TŘ
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 18.10.2012, 18:03:53 xxx.xxx.85.66
doporučil bych vám projít si starší příspěvky ohledně mluvení na zdejším fóru, věřím, že by vás uspokojili jinak si uvědomte, že papoušek není magnetofon na kterého když začnete mluvit bude automaticky opakovat co usliší další věc je,že každý jedinec je jinačí, to co umí jeden v roce se druhý nemusí naučit za 5let, některý má lepší vlohy k mluvení druhý menší nebo i žádné a v neposlední řadě je to zejména o trpělivosti TA přináší růže ........
anonymní (neregistrovaný) 19.10.2012, 14:25:44 xxx.xxx.252.4
máme žaka pět let, mluvit začal celkem brzo, jenže taky jsme ze začátku na něj mluvili, pískali, zpívali.. ALE stejně se naučí jen to co slyší, ne to co jsme mu systematický vtloukali do hlavičky, tak na něj přestante cíleně mluvit, nejspíš ho to nebaví. Ted nas vždy při příchodu pozdraví a při odchodu taky. Je legrace že nezapomene i to vrzání dveří při odchodu.
Monavy (neregistrovaný) 21.10.2012, 10:50:17 xxx.xxx.88.195
náš žako řekl první slovo v 10 měsících,máme od 2 měsíců.Pak zase dlouho nic a pak ve 14 měsících se začal rozkecávat.Je srandovní,jak pozoruje člověka,kterej na něj mluví.Jakoby odezíral,jak to říct.Takže to chce čas.Taky jsem byla nervozni,když jsme u někoho četla,že jeho žako mluví od 4 měsíců.
anonymní (neregistrovaný) 21.10.2012, 11:53:03 xxx.xxx.92.50
Můj Fredy nejprve vrzal jako dveře(mám ho od tří měsíců, zakoupen v září). O vánocích řekl jedno slovo a na začátku čevence se rozkecal a mluví jak poslanec: ,,Fredíku, vobludo, vopice šedivá tak ahoj, KUK, di dolu, fuj fuj,...:-)"
Tomáš (neregistrovaný) 31.10.2012, 17:15:15 xxx.xxx.54.42
Děkuji za příspěvky.:) Můj začal mluvit skoro přesně v 6 měsících. Zatím tedy jenom Ahoj Bobo a čau, ale jak říkáte, je sním sranda. Na složitější slova si zatím netroufá, ale to vše přijde časem podle mě.:) Slovo obludo je hodně dobré, zkusím naučit a zajisté potěšit přítelkyni.:)
Parrot (neregistrovaný) 01.11.2012, 12:59:27 xxx.xxx.127.74
je to opravdu individuální a tak jako některý člověk má talent a některý ne tak je to i u žaků já mám dva žaky liberiské jednomu teď budou dva roky a druhému rok ten starší začal mluvit cca v půl roce začal ahoj rocky tak se jmenuje a pak nabíral další a další slovíčka teď už umí přes 50 slov a sám si kombinuje věty a slovní spojení které i vhodně používá například když mě vidí s piškotem řekne si rocky má rád dobrůtku mňam mňam dej piškotek dej nebo když ho sprchuju rozprašovačem tak našeně říká koupoy koupy a když vidí že odcházíme z domu tak se loučí pápá jindy toto spojení nepoužívá... je opravdu ůžasný a stále se učí něco nového teď dokonce už i zpívá pár popěvků z několika písniček jinak se mu moc líbí učit se slova s intonací důrazem to se učí hned slovo kteér se mu líbí se pokouší říkat třeba ž další den nejlépe se učí od naší mamky má tenčí hlas a různě na něj žvatlá a to se mu líbí . jinak ten druhý mladší žako začal povídat až teď skroo v roce a zatím říká dobrý den ahoj a jak se máš a štěká a vrčíjako naše jorkšíračka. určitě mějte trpělivost časem se i váš rozpovídá . přikládám videjko toho mého upovídanějšího i s titulky. http://www.youtube.com/watch?v=dCoDeBL-yME&list=UUcmGo7f7Z31C_f-brJoZfqA&index=1&feature=plcp.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.