Aktuálně: 5 005 inzerátů173 770 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

ŽAKO KONGO novy clen rodiny Lo

Peter Bu (neregistrovaný) 23.12.2012, 20:36:49 xxx.xxx.79.188
Zdravim, vcera sme si kupili noveho clena rodinky. Vola sa Lora. Zijem v UK a kupil som ho cez inzertnu stranku chovatelov. Myslel som si ze bez polchyby kupim a bude vsetko v poriadku. Len ked som pre nu prisiel tak som bol trocha prekvapeny. Ten predavajuci pan ma zaviedol do obyvacky a povedal aby som pockal. Ked prisiel o 5 minut v ruke mal velku plastovu prepravku aj so zatvorenym vrchom a prelepenym lepiacov paskou. len dierky na vrchu boli vyreyane. Ale k podstate. Ked ju otvoril mal v nej troch zakov. Miska so slnecnicou a to bolo vsetko. Mohol som si vybrat iba z dvoch pretoze jeden vraj este neprimal potravu normalne. Tak jeden mal vysklbane pierka na brusku a druhy mal pekne pierka len tie cervene mal mierne spinave. A zdal sa mi culejsi. Tak som si ho zobral. Proste aby som sa dostal k podstate, cakal som nejake papiere atd. Ale vsetko co mi dal bol len paierik rucne vypisany s cislom krusku a vekom 3 mesiace a datumom narodenia 15.september.2012. Poviem ze ak mal tych troch zakov v tej krabici dlhsie tak asi to nebolo pre nich to najlepsie riesenie. Kupil som den predtym tuto klietku: [URL=http://www.petsuperstoreessex.co.uk/epages/BT4304.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/BT4304/Products/LB-B1]Klietka[/URL] No a k podstate, ked som ju priviezol domov dali sme ju hned do klietky. Bola rucne dokrmovana. Neboji sa mojej ani manzelkinej ruky, dokonca ani ruk mojich dvoch deti. Ked som ju dal na bydielko do klietky tak ako sa mi zdalo ze na nom nevie dobre stat. Parkrat chytala rovnovahu aj za pomoci krydel. A po klietke nelozi, len sedi na bydielku alebo na nas Nejedla vobec nic. Dnes rano som jej dal z ruky a ako tak polovici semiacka zjedla a zvysok jej spadol. Ale ako som si vsimol trocha uz dobla do mysky s jedlom. Ake by mali byt moje dalsie kroky co sa tyka papierovaciek? Nejaky preukaz alebo nieco ine?
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 23.12.2012, 21:03:58 xxx.xxx.14.249
Asi se smeká po hladkých soustružených bidýlkách. Jestli máte možnost pořídit nějaká přírodní (hlavně ne u silnice nebo stříkané ovocné stromy) pořádně je omyjte a určitě bude papoušek spokojený.
Peter Bu (neregistrovaný) 23.12.2012, 21:12:56 xxx.xxx.79.188
Pytam sa len pre to lebo pred piatimi rokmi som si kupil 3 mesacnu nadhernu samicku od jedneho chovatela na slovensku, ale nedopadlo to najlepsie... Teraz po 5 rokoch som si v UK zadovazil tuto druhu rucne dormenu samicku. Ale ked si porovnam tu z pred piatich rokov a s touto, tak je to ine. Teda myslel som to ze ta prva hned ako bola umiestnena do klietky, chodila hore dole liezla po klietke atd. A tato je u nas uz skoro druhy den a len si sedi na bydielku sem tam sa napije, dobne do papanicka. Ale nelozi po kliekte, teda je podstatne kludnejsia. Moze to byt tym ze sa neaklimatizovala? Bydielko vyriesim, musim nieco na strankach popozerat lebo tu v UK je to hrozne s drevinami heh. Mohol by byt dobry aj konar z vianocneho stromceka??
anonymní (neregistrovaný) 23.12.2012, 21:22:15 xxx.xxx.14.249
Nesmíte na ni pospíchat, vše je pro ni nové a musí si zvyknout., hlavně že zobe. Nevím odkud stromek máte, tak radit nejde.
Peter Bu (neregistrovaný) 23.12.2012, 21:28:55 xxx.xxx.79.188
No papala alebo papal jablcko dnes z ruky... Stromcek je z vysekovej farmy na vianocne stromceky, ma okolo 195 cm. Ale pre istotu radsej nieco najdem vhodnejsie na nete. Dakujem
Peter Bu (neregistrovaný) 23.12.2012, 21:29:45 xxx.xxx.79.188
Treba mi navstivit veterinara na odcervenie alebo pre istotu na nejaku prehliadku zdravotnu, popripadne aby vystavil pre neho nejaku knizku?
cone (neregistrovaný) 23.12.2012, 22:22:33 xxx.xxx.156.5
Dobrý večer, jestli něco konzumuje a tráví z předložené potravy poznáte podle barvy trusu -při konzumaci zrnin a ovoce jej má bílo zelený, pokud byl ny dokrmovací směsi do vaší koupě tak má trus béžově hnědý. Jinak na něj nepospíchejte, to bidlo může být i z jehličnanu, jen průměr by měl být kolem 3 cm. Samozřejmě může mladý žako více pospávat, ale v době kdy nespí by měl být čilý a pozorný, měl by na vás reagovat. Tedy pro tuto chvíli je pro vás nejdůležitější aby přijímal sám dostatečné množšství pestré skladby potravy.
Obrázek
Peter Bu (neregistrovaný) 23.12.2012, 22:29:06 xxx.xxx.79.188
CO som videl v tej prepravke v ktorej mal troch zakov, mali tam len misku s bielou slnecnicou. Ked som ho vcera priniesol mal trus bielozelny, ale dnes som si vsimol, ze mal len zeleny. Vcera nejedol nic le0bo som ho priviezol vecer. Dnes papal trocha cesrstveho jablcka, trocha slnecnice a zmesy pre zakov. Ale nie nejak vela. Dnes bol cely den von z klietky. Trocha chodil po dome potom bil na nas. Deti ho hladkali a trocha sa s nim hrali. Ale nebol velmi culy ale ani malatny. Tak mezdi... uz aj skusal vydavat nejake zvuky ako by skusal piskat.
cone (neregistrovaný) 23.12.2012, 22:53:02 xxx.xxx.156.5
bílá složka trusu je moč, ale pokud zbytek je zelený, mělo by to být v pohodě, jen občas k čerstvému trusu přičichně, neměl by kysel páchnout. a nezapomínejte jej nechávat i nějakou dobu v klidu v kleci, aby si odpočinula a nakrmil se jinak mu může i několik dnů trvat než se do nového prostředí zapadne a zvykne si, to že se začíná hlasově projevovat znamená, že to už nějak začal s přivykáním na vás zvládat
Peter Bu (neregistrovaný) 23.12.2012, 22:58:19 xxx.xxx.79.188
Dakujem prekne za rady. Nadherna smecka na Vas. Treba s nim navstivit veterinara alebo nejake papiere vybavit? Lebo mu nebolo ani zistovane pohlavie, a myslim ze ani test na dna chorobu?
cone (neregistrovaný) 23.12.2012, 23:17:41 xxx.xxx.156.5
na vašem místě bych dal prozatím jen vyšetřit trus do vet. laboratoře, osobně bych žaka nechal aklimatizovat a nestresoval bych jej návštěvou veterináře dna je laboratorní vyšetření na pohlaví - buď z kapky krve nebo z čersvvě vytržených pírek, není to choroba jinak v každém státě jsou potřebné jiné dokumenty k držení žaků, nevím co musíte k papouškovi v UK mít
Peter Bu (neregistrovaný) 24.12.2012, 07:22:44 xxx.xxx.79.188
Dakujem pekne, hned v stredu to dam na vysetrenie.
anonymní (neregistrovaný) 24.12.2012, 20:52:03 xxx.xxx.68.102
nechte raději udělat i testy na PBFD ,jak tam už budete..až vše dobře dopadne
Peter Bu (neregistrovaný) 25.12.2012, 20:43:35 xxx.xxx.79.188
Vo stvrtok idem ku specializovanej zvelorekarke na exoticke vtactvo. Ale dnes uz krasne cely den papala skoro nonstop hehe Pravdepodobne bola zo vsetkeho vystresovana/y
Peter Bural (neregistrovaný) 08.01.2013, 09:07:13 xxx.xxx.216.201
Zdravim, no pred dvoma tyzdnami sme navstivili veterinara. Nakolko nemal ziadne testy tak sme nechali urobit. Az ma trocha zamrazilo pri platbe. Pozrite sami: prva konzultacia - 30 anestezia - 40 zistenie pohlavia - 40 test na PBFD - 40 test vykalov - 60 krmivo /harrison's high potency coarse/ 33 Takze celkovo ma to vyslo na cca 243 libier. Az ma zamrazilo pri platbe Ale co uz, ked to bolo treba tak to prekusnem
Peter Bural (neregistrovaný) 08.01.2013, 09:08:37 xxx.xxx.216.201
Vysledky trusu odhalili infekciu, ale pri pri odbere krvi sa veterinarke trus nepozdaval trus tak jej dala preventivne antibiotika. A po tyzdni sa to potvrdilo. Ale dala jej preventivne spravne antibiotika...
Peter Bural (neregistrovaný) 08.01.2013, 09:12:01 xxx.xxx.216.201
No takze je cas po tyzdni napisat co je nove. Od prveho dna je velmi pritulna. Sice prve dva dni u nas nic nejedla ale na treti a stvrty den uz sa od misky s jedlom nepohla. Asi na piaty den sme boli u specializovanej veterinarky na testy ohladom zistenia pohlavia, otestovat vykaly a PBFD. Tam nam odporucala granule od Harrisona. Tak som hned doma vymenil a papala normalne teda este lepsie ako zmes zrnin pre zakov. A co som si vsimol po par dnoch konzumacie tych granul, upravili sa jej aj vykaly. Mne, mojej dcere a manzelke pekne sada na ruku, necha sa pomazlit a aj pohrat, ale s mojho 3 rocneho syna sem tam dobne silnejsie. Jej najoblubenejsie miesto je na mojom ramene. Ked tam prileti, tak co prve zacne prepletat s nozkami a vydavat cudne zvuky ako nedockave steniatko psika, chrci nedockavostou povedal by som a zacne obkuskavat ucho. Co som si vsimol rozdiel tak uz skusa nieco povedat ale je to este v stadiu nezrozumitelneho 4 sekundoveho zvuku heh. Na vysledky uz cakame tyzden a este stale nie su, takze stale nevieme ci je to Lora alebo On heh. Co sa tyka lietania, zacala uz aj lietat, ale nie strmhlav a rychlo, ale povedal by som pomalicky a kontrolovane, len sem tam sa pusti na presklenene dvere na zahradu... Inac papa mi len granule a ovocia porezane a namixovane jej vobec nevonia. Co s tym? Dokupili sme aj nejake hracky do klietky, ale nemyslite ze to tam uz ma preplnene? Novych hraciek sa neboji je strasne zvedava...
Obrázek
Peter Bural (neregistrovaný) 08.01.2013, 09:14:52 xxx.xxx.216.201
A tuna novy vtaci strom, zatial na nom netravi vela casu, ale dufam ze sa to zlepsi
Obrázek
cone (neregistrovaný) 08.01.2013, 11:46:14 xxx.xxx.156.5
Všechny vaše kroky byly správné, jen dejte potom vědět zda je to samice či samec, pokud byste mohl dát někdy pro ilustraci detailnější foto hlavy z profilu? K dotazu zda to je přeplněno v kleci - pokud bude trávit dost času mimo klec je to v pořádku. Také se vám pohlubím novým přírůstkem - 18 měs. starý a krotký, mluvící jedinec,test DNA na pohlaví nechám udělat samozřejmě také - jen pro srovnání - z kapky krve u nás nebo na Slovensku vycházístanovení pohlaví do 400kč .
Obrázek
DášaM. (neregistrovaný) 08.01.2013, 12:50:42 xxx.xxx.14.249
Má se u Vás určitě dobře, jen pozor na toho chlapečka. Já mám žaka zrovna včera 3 měsíce ,v srpnu ji/mu byl rok (mníška máme rok a půl). Byl/a ručně dokrmená, tak asi po 2 týdnech u nás úplná pohoda. Je s ní fakt legrace, řekne nesmíš kousat - tytyty a už by nejraději zobla. Máme problém jen s ovocem, jedla by vše,ale pak má řidší trus. Po noci parádní, pak jak se ráno napije, někdy stříkne vodu. Tak musím s ovocem pomaličku. Jo ještě na strom jen pořád koukala asi 3 týdny a teď by tam nejradši trávila celý den :-) Vše chce čas.
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.