Aktuálně: 5 005 inzerátů173 765 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Kakariki čč.

Hann
Hann (250 příspěvků) 18.02.2008, 18:32:34 xxx.xxx.3.38
No Ondreji jeste by jim to zacalo kvasit . vis prece jak se driv delalo pivo =) jinak um mas hotovo pul budky =) . nemel sem moc cas ji delat dodelaval sem tu versi a bylo na ni jeste vice prace nez sem myslel ale v patek ji snad dodelam budu brzy doma tak budu makat =)
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 19.02.2008, 07:14:46 xxx.xxx.88.30
Nj vy máte výhodu že všichni bydlíte pár kiláčků od sebe a na burzy to máte taky kousek... To vám fakt moc závidim... Já si postavim klec a pak budu schánět vysněný kakariki... =)
A co je pro ně lepší prkená nebo z kmene budka...?? Bude jim stačit prkená nebo si mam udělat z kmene...??
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.02.2008, 07:47:43 xxx.xxx.168.20
No burzy jsou po celé republice a nejnavštěvovanější jsou asi Přerov, Hodonín, Týniště, Kladno, České Budějovice. Takže neříkej, že poblíž nemáš některou z těchto burz. Kakariki seženeš úplně lehce, ale chce to pečlivě vybírat.

Co je pro ně lepší ti nepovím. Ono ti to vyjde nastejno, protože v přírodě v kmenech stromů hnízdí jen ojediněle. Jeden můj pár hnízdí v kmenové budce, další hnízdíval v budce z hotovené z nočního stolku, nebo v budce vyrobené z vojenské bedny. Teď mi sedí v budce z dřevotřísky. Dle mého je vhodnější jim poskytnout dvě odlišné budky, aby si vybrali a teď je na tobě. Zda zvolíš z estetického hlediska dražší kmenovou budku a nebo si uděláš z desek, nebo budku z prken.
Dokonce jsem viděl na fotkách, že zahraniční chovatelé používají budky, které se předkládají mníškům šedým (přední strana budky je celá čtvrtka odkryta). Ale zde je nutno podotknout, že oni mají jiné klimatické podmínky a taky jsem viděl, takové dokonalé voliéry s mlžícím zařízením o kterých se některým může jen zdát.
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 19.02.2008, 12:41:11 xxx.xxx.88.30
No nejbližší burzu mam asi 100km nebo slyšel sem o burze v Úštěku, ale tady mi o ní nikdo nic nedokázal říct a na netu sem taky nic nenašel...
Jak přesně myslíš pečlivě vybírat... Máš pro mě nějakou radu abych si třeba nenaběh a nekoupil dva samce... Jak je rozlišit sem si čet ale nevim nevim jestli to v praxy bude tak snadné...
Tak já si zkusim udělat budku z kmene i z prken a uvidim co se jim bude víc líbit... ;)
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.02.2008, 13:42:15 xxx.xxx.168.20
100 Km není zase taková dálka.
Jak vybírat? No nejlepší bude, když si prohlídneš nejdříve všechny ptáky na burze a pak si vybereš ty nejhezčí, pěkné robustní kusy. Ale je to těžký, když jedeš prvně na burzu a nebo jsi prostě neviděl více kusů kakariků, tak je těžký si vybrat kvalitního jedince.

Co se týká pohlaví, tak samec je větší a má větší oko, kdežto samice je menší a má menší oko. Když vidíš více kusů pohromadě, tak se to dá poznat.
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 19.02.2008, 13:45:28 xxx.xxx.88.30
Jj díkes...
No není když máš auto... Ale už sem domluvenej s tátou že mě tam hodí...
Nejdřív musim udělat klec...
A ještě dotaz.. je těžký natáhnout pletivo...??
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 19.02.2008, 14:02:13 xxx.xxx.168.20
Ne není. Pokud použiješ králikářské pletivo na dřevěnou klec, tak to v pohodě natáhneš a upevníš hřebíčkama. Pokud použiješ svařovanou síť, tak nic natahovat nemusíš.
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 19.02.2008, 14:13:44 xxx.xxx.88.30
Už se těšim na stavbu a hlavně na hotový a obydlený dílo.. =D
Doufám že sem jim tam bude líbit a velikost by jim měla stačit...
Snesou se aspoň na nějakou chvíli Kakarici s Andulkama... Mě lítaj volně po pokoji andulky a jestli mezi ně můžu pustit občas kakariki...
Hann
Hann (250 příspěvků) 19.02.2008, 14:29:46 xxx.xxx.3.38
Pro Honza : zdravím jak spravne podotknul Ondrej zalezi pro koho ji dělam =) jinak zaleží na par vecech :

1. jestli mam potrebne drevo
2. za jak dlouho potrebene drevo sezenu
nopokud uz drevo mam, tak zalezi :
1. na tom jak je kmen vyhnily
2. na tom jak je kmen velky
3. jak je kmen vyschly
4. co vse je na budce treba udelat

jinak to odhaduji : kdyz sem mel dobre vyhnily kmen tak sem ho vydlabal asi za 30minut , ale zase byl mokry tak 2 týdny schnul v suchem chladnem prostredi, protoze kdybych ho dal to tepla taky by prasknul, dalsi opracovani tohoto kmene spocivalo v tom ze sem udelal vletovy otvor +- 15minut , kontrolni dviřka +- 25minut a pote sem dlatem dodelaval jeste vnitrek aby tam nebylo zadne zhnile jen zdravy kmen +- 45minut no a pak uz jen prisroubovat vrch a spodek , vrch hodit na pantik +- 15min a budka je na svete .. Hann ps. ale to je jen jeden pripad =)
Milfis
Milfis (519 příspěvků) 19.02.2008, 14:40:25 xxx.xxx.88.30
Je lákavé si udělat budku z kmene, ale horší je kde sehnat ten kmen pak už bych si s tim nějak pohrál, no a to schnutí to bych se asi bál že mi praskne...
Hann
Hann (250 příspěvků) 19.02.2008, 15:24:41 xxx.xxx.3.38
jen nesmi uschnout moc rychle pak praskne ale ani to neni zadna hruza , vzdy se tam obevi male prasklinky, i ty vetsi se daji ale spravit . stačí když to bude držet po hromadě zbytek se zaceli zbytky dreva popř. i smulou =) . je to krasna ale nekdy i pekne narocna prace , hlavne kdyz je kmen malo vyhnily ale me to proste bavi neco tvorit a co poslouzi pro papusky =) . Ondra vám pak muze napsat recenzi na me budky , dělam pro nej tři. Tak se snažim =)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.