Aktuálně: 5 011 inzerátů173 826 diskuzních příspěvků17 748 uživatelů

Zvláštní kombinace

J.M. (neregistrovaný) 19.04.2014, 21:57:15 xxx.xxx.168.107

Máte velmi specifický a originální dotaz. Domnívám se, že by snad  nebyl zásadní problém v tom, že by se oba druhy nesnášely. Spíše bude problém v prostoru a v teplotě voliéry. Pávi jsou prý velmi odolní na mráz a klidně nocují za mrazivých nocích na větvích silných stromů i v průběhu sněžení; ráno se od sněhu oklepou a bez jakýchkoliv zdravotních následků slétnou ke krmítkům. Pávi také dobře a daleko létají, a proto se domnívám, že Vámi navržené rozměry voliery by pro ně byly velmi stísněné a pro více kusů malé; snad jen jedna jediná pávice s pávaty by se v té voliéře mohla cítit pohodlně. Kohouti pávů pronikavě křičí a jejich krásné do vějíře rozprostřené ocasní peří by se možná na výšku do Vámi navržené voliéry nevešly. ( A ještě něco: pokud by nějaký papoušek nemohl létat a chodil pouze po zemi, páv by ho mohl klovnout a možná (?) i zabít a sežrat (?). Pávi občas prý masem nepohrdnou ).

Papoušci vesměs pochází z teplých krajin a určitě preferují teploty prostředí nejen málo nad bodem mrazu, ale spíše přímo teplé a velmi teplé letní počasí, obzvláště při odchou mláďat papoušků, která jsou po vylíhnutí téměř holá.  Na velitost voliery jsou ale jistě papoušci mnohem méně nároční, než pávi. Papoušci jsou velmi inteligentní, rádi si hrají, a možná, že by pávy a pávata "pokoušeli" a provokovali, popotahovali je za pírka.  Také složení potravy pro oba druhy je poněkud odlišné, ale to lze řešit krmíky pro papoušky umístěnými ve výšce.

Ale nejlepší by asi bylo snášenlivost obou druhů skutečně vyzkoušet např. pro začátek 1 papoušek plus jedna pávice.

Vím, že moje úvaha nepochází ani z praktické zkušenosti, ani není dokonalá. Takže kritikové mé zprávy mohou samozřejmě připojit své další i odlišné názory.

J.M. (neregistrovaný) 19.04.2014, 21:57:15 xxx.xxx.168.107

Máte velmi specifický a originální dotaz. Domnívám se, že by snad  nebyl zásadní problém v tom, že by se oba druhy nesnášely. Spíše bude problém v prostoru a v teplotě voliéry. Pávi jsou prý velmi odolní na mráz a klidně nocují za mrazivých nocích na větvích silných stromů i v průběhu sněžení; ráno se od sněhu oklepou a bez jakýchkoliv zdravotních následků slétnou ke krmítkům. Pávi také dobře a daleko létají, a proto se domnívám, že Vámi navržené rozměry voliery by pro ně byly velmi stísněné a pro více kusů malé; snad jen jedna jediná pávice s pávaty by se v té voliéře mohla cítit pohodlně. Kohouti pávů pronikavě křičí a jejich krásné do vějíře rozprostřené ocasní peří by se možná na výšku do Vámi navržené voliéry nevešly. ( A ještě něco: pokud by nějaký papoušek nemohl létat a chodil pouze po zemi, páv by ho mohl klovnout a možná (?) i zabít a sežrat (?). Pávi občas prý masem nepohrdnou ).

Papoušci vesměs pochází z teplých krajin a určitě preferují teploty prostředí nejen málo nad bodem mrazu, ale spíše přímo teplé a velmi teplé letní počasí, obzvláště při odchou mláďat papoušků, která jsou po vylíhnutí téměř holá.  Na velitost voliery jsou ale jistě papoušci mnohem méně nároční, než pávi. Papoušci jsou velmi inteligentní, rádi si hrají, a možná, že by pávy a pávata "pokoušeli" a provokovali, popotahovali je za pírka.  Také složení potravy pro oba druhy je poněkud odlišné, ale to lze řešit krmíky pro papoušky umístěnými ve výšce.

Ale nejlepší by asi bylo snášenlivost obou druhů skutečně vyzkoušet např. pro začátek 1 papoušek plus jedna pávice.

Vím, že moje úvaha nepochází ani z praktické zkušenosti, ani není dokonalá. Takže kritikové mé zprávy mohou samozřejmě připojit své další i odlišné názory.

Marťan
Marťan (669 příspěvků) 20.04.2014, 22:42:31 xxx.xxx.204.80

Už jsem Vám psal na ifauně........ Nějakou dobu jsem páva měl u australských papoušků protože mi na volno někdo otrávil 0,1 a samec se rozhodl že sám nebude a utekl pryč. Soužití bylo bez problému i při vylétávání mladých. Samotřejmě nedoporučuji dávat k pávům drobky jako jsou andulky nebo zebřičky a protože jsem zastáncem geogrficky členěných voliér viděl bych   to na Alexandry malé, velké nebo čínské. Čínské chovám bez problému ve venkovní voliéře s nevytápěným záletem, další 2 zmíněné druhy se prý dají chovat stejným způsobem. 

zdenos
zdenos (62 příspěvků) 24.04.2014, 19:09:56 xxx.xxx.107.247

Děkuji mnohokrát,akorát mě udivuje, že alexy chováte venku.  Párkrát jsem o chovu alexů ve venkovních voliérách bez záletu slyšel, ale myslel jsem, že takový chovatel snad není. Jste můj člověk! Také zastávám názor geogr. členěných voliér a souhlasím s otužilostí papoušků => pokud možno,papoušci celý rok venku.

Děkuji za odpověď

PS: jaká je průměrná cena za pár: alex. rudohlavý, alex. čínský, alex. malý?

                                                  

Marťan
Marťan (669 příspěvků) 25.04.2014, 19:07:26 xxx.xxx.204.80
Odpověď na příspěvek uživatele zdenos z 24.04.2014, 19:09:56

Osobní zkušenost s chovem venku mám jen u číňanů, malé jsem viděl celoročně držené venku se záletem. O velkých jsem si donedávna myslel že potřebují teploty nad 0°C ale byl jsem přesvědčen o opaku. Rudohlaví potřebují zimovat v temperované ubikaci. Ceny moc nesleduji ale typl bych maldé čínské kolem 3000, malé 800-1200, rudohlavé 1500-2000kč/ks.

Marťan
Marťan (669 příspěvků) 25.04.2014, 19:16:06 xxx.xxx.204.80
Odpověď na příspěvek uživatele Marťan z 25.04.2014, 19:07:26

aby jsme si rozuměli, mají zálet ale dřevěný, nevytápěný, letos se ho chystám ale zateplovat aby se měli co nejlíp :-)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.